Oznanila 28. 3. 2021 – 4. 4. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Vse kar bom tukaj napisal velja za trenutne razmere, če se bo epidemiološka slika spremenila in razmere zaostrile, potem ta zapis ne velja. Predvsem pišem za sveto tridnevje. V svetem tridnevju bodo maše in obredi ob 19h. V četrtek je spominski dan zadnje večerje in postavitev svete evharistije in posvečenje apostolov v duhovnike. Zasedite vseh 42 sedežev, kakor so na voljo v cerkvi. Na veliki petek so obredi s poslušanjem božje besede, prošnjami, češčenjem križa in svetim obhajilom. Prav tako z veseljem pridite. Na veliko soboto bom blagoslovil ogenj ob 6.30h zjutraj brez udeležbe ljudi. Nato prihajajte si prižigati gobe ves dopoldan. Nato bo od 9h dopoldne do 15h pri božjem grobu izpostavljeno najsvetejše in vsake pol ure blagoslov velikonočnih jedel. NI blagoslovov pri križih in kapelicah, ampak samo v cerkvi in vedno v omejenem obsegu. Ko bodo označeni sedeži napolnjeni, ostali počakate zunaj na naslednji blagoslov. Na voljo bo 12 blagoslovov. Zato prosim držimo se reda in strogo upoštevajmo pravila. Velikonočna vigilija bo potekala na čisto preprost način. Vse bo recitirano, ker ne bo petja. Na velikonočno jutro ob 6.30h prenesemo Najsvetejše in Vstalega Zveličarja h glavnemu oltarju in prejmemo blagoslov. Nato nadaljujemo s sveto mašo. Nato so še svete maše ob 11h in zvečer ob 19h. Pri blagoslovu jedel prosim za darove za Božji grob v Sveti Deželi. Darove oddate v skrinjico pri glavnem izhodu. Tudi v nedeljo naprošam za velikodušno darovanje za potrebe župnije. Če pa se razmere spremenijo, bomo morali praznovati v krogu svojih družin.

KRISTUS ŽIVI!

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vse kar bom tukaj napisal velja za trenutne razmere, če se bo epidemiološka  slika spremenila in razmere zaostrile, potem ta zapis ne velja. Predvsem pišem za sveto tridnevje. Na Veliki četrtek je spominski dan Zadnje večerje in postavitev Svete Evharistije in posvetitev apostolov v mašnike. Tukaj bo sveta maša ob 17h. Res lepo vabljeni. Na Veliki petek so obredi ob 17h ob poslušanju božje besede, prošnjami, češčenjem križa in svetim obhajilom. Prav tako z veseljem pridite. Na veliko soboto bom blagoslovil ogenj ob 8h zjutraj in potem prihajajte in si prižigajte gobe in blagoslovite domove. Velikonočna vigilija ob 17h bo potekala na čisto preprost način. Vse bo recitirano, ker ne bo petja. Po maši bom blagoslovil jedila. Velikonočna sveta maša bo ob 9h dopoldne. Najsvetejše in Vstalega Zveličarja prenesemo od božjega groba h glavnemu oltarju in prejmemo blagoslov in nadaljujemo z sveto mašo. Lepo vas prosim tudi za darovanje za lažje poslovanje župnije. Če pa se razmere drastično spremenijo v tem tednu, potem bomo morali praznovati le v krogu svojih družin pa upam, da se to ne bo zgodilo.

KRISTUS  ŽIVI!

Milan žpk