Oznanila 28. 12. 2014 – 4. 1. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Obhajali smo praznik Božjega rojstva, god sv. Štefana in slovesno blagoslovili vino v čast sv. Janezu. Danes praznujemo praznik sv. nazareške družine in god sv. nedolžnih betlehemskih otrok; še predno so Jezusa spoznali so zanj že darovali svoje življenje. Ta teden zaključujemo koledarsko leto 2014. V sredo obhajamo drugi sveti večer. Preživeli bomo najdaljšo noč v letu, ali v ritmu alpske poskočnice, ali v krogu svojih najdražjih ali pa jo bomo mirno prespali. Novo leto 2015 nas vabi, da ga začnemo v imenu Boga Očeta in Sina in Sv. Duha in njim prepustimo našo sedanjost in prihodnost. Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo, pravi slovenski pregovor. Zato lepo vabljeni k sv. mašam. Prejeli bomo tudi blagoslov z Najsvetejšim. V petek dopoldne bom obiskal bolne in ostarele in tam tudi opravil družinski blagoslov. Danes bom še blagoslavljal v Lokovini pod gradom. V ponedeljek bom blagoslovil del Paroža. V torek bi se rad srečal z župljani v Lokovini, kjer smo blagoslovili novo kapelo in nato bom nadaljeval v Pristovi pri Košanovih in potem celo Pristovo. Na novega leta dan popoldne bom začel pri Osetičevih v Vinski gorici in nadaljeval v dolino in potem bom še nadaljeval v  petek popoldne in v soboto ves dan. V nedeljo po maši bom nadaljeval v strnjenem naselju Dobrna, družine, ki jih poznam, ostali pa ki želite, da vas pridem obiskati pa me pokličite. Če ne bom povsod čisto točen, sprejmite to z razumevanjem. Naročite se še na Družino, Ognjišče,  Mohorjeve knjige, list Prijatelj, Misijonska Obzorja. Ob praznikih ste darovali 1015€ za cerkvene potrebe. Iskreno se vam zahvaljujem. V nedeljo vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko.

Naj vas spremlja Luč iz Betlehema.

Vaš Milan, žpk.