Oznanila 28. 1. 2017 – 4. 2. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ta teden zaključujemo mesec januar. V petek že obhajamo praznik Jezusovo darovanje v templju ali Svečnica. Starček Simeon je Jezusa razglasil za LUČ, zato na ta dan slovesno blagoslavljamo sveče in  ob prižganih svečah izpovedujemo vero. Sveč bo dovolj na voljo, da jih boste lahko dobili pri gospe Ireni. Zato lepo vabljeni k sv. mašam in če boste v petek kaj darovali pri sv. maši bomo za tiste darove nabavili parafinsko olje za sveče, ki svetijo pri svetih mašah čez leto, ker voščenih sedaj več ne uporabljamo pri sv. maši. Vse, ki jih za prvi petek obiščem, bom tokrat izjemoma obiskal naslednji petek, ker imam sv. mašo tudi na Kozjaku ob 11h in vsega ne morem časovno uskladiti. Sprejmite to obvestilo z razumevanjem. Reden verouk je za vse skupine. Družina in Ognjišče čakata na naročnike. Prihodnjo nedeljo pa vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko za tekoče poslovanje župnije.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Ta teden zaključujemo mesec januar. V petek obhajamo že Jezusovo darovanje v templju ali SVEČNICA. Ko sta starša prinesla dete Jezusa v tampelj, ga je starček Simeon vzel v naročje in ga je razglasil za LUČ v razsvetljenje poganov in v slavo Izraela božjega ljudstva. Zato ta dan slovesno blagoslavljamo sveče in ob prižganih svečah izpovedujemo vero. Sveč imam dovolj na voljo. Cena je 1 evro. Pridite v večjem številu k sv. maši. Tudi v soboto bo tukaj sveta maša in prav tako v nedeljo kot običajno. Ta teden sem obiskal nekaj družin v Globoki. Iskrena hvala za lep sprejem in za velikodušnost, ki ste jo ob tem pokazali. Darovali ste 400€ za obnovo fasade. Sedaj se bližamo že sedmim tisočakom za obnovo fasade. Trkam na dobroto src botrov in boterc, da se velikodušno odzovejo in prostovoljno po svojih močeh pomagajo. Izvajalec del gospod Jožef Banovšek iz Dramelj me je že poklical in sporočil, da že pripravlja “fosne in železno konstrukcijo,” da takoj ko bo vreme odprlo bo začel postavljati “rušt.” Ognjišče za februar je že na voljo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk