Oznanila 27. 9. 2015 – 4. 10. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes obhajamo Slomškovo nedeljo in ekumenski dan, saj si je Blaženi Slomšek zelo prizadeval za edinost kristjanov. Močno ga je bolela razklanost med kristjani, zato je ustanovil Bratovščino Sv. bratov Cirila in Metoda. Pristopni člani so še prav posebej molili za edinost med tremi sestrskimi Cerkvami; med katoliško, pravoslavno in evangeličansko cerkvijo. V cerkvi Blaženega škofa A.M. Slomška v Celju bo danes popoldne osrednja prireditev. Lepo vabljeni. V nedeljo bo ob 16h sv. maša v petrovški baziliki za naše starejše brate in sestre in bolne. Bo tudi priložnost za sv. spoved in sveto maziljenje, kdor bo želel. Po slovesnosti v cerkvi se bomo še družili v bližnjem gostišču v Gotovljah. Čim prej se prijavite. Prihodnja nedelja je rožnovenska, zato nas gospod dr.Vinko Kraljič vabi v Črešnjice na proščenje. Je pa tudi prva nedelja, ko trkam na dobroto vaših src in prosim za prvonedeljsko nabirko za tekoče poslovanje župnije. Iskreno se tudi zahvaljujem župljanom iz Dobrne za pomoč pri trgatvi. Zopet sem bil bogato obdarovan z grozdjem. Sporočam učencem in učenkam, da jutri ne bo verouka, ker imate popoldne pouk, v čet. in pet. je reden verouk. V petek tudi obiskujem bolne in ostarele. Na voljo je verski list Družina in Ognjišče za mesec oktober. Poslali so nam tudi SLOMŠKOV LIST. Vsaka družina naj vzame en izvod. V mesecu oktobru si vzemimo več časa za molitev, saj se zunanja dela počasi zaključujejo in bo več časa tudi za duhovno rast.

Želim vam lep in blagoslovljen teden, ki je pred nami.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Danes obhajamo Slomškovo nedeljo in ekumenski dan, saj si je blaženi Slomšek zelo prizadeval za edinost kristjanov. Močno ga je bolela razklanost med kristjani, zato je ustanovil Bratovščino Sv. bratov Cirila in Metoda. Pristopni člani so še prav posebej molili za edinost med tremi sestrskimi Carkvami; med katoliško pravoslavno in evangeličansko cerkvijo. V cerkvi Blaženega A.M. Slomška v Celju bo danes popoldne osrednja prireditev. Lepo vabljeni. Prihodnja nedelja bo rožnovenska, zato nas dr. Vinko Kraljič vabi v Črešnjice pri Frankolovem na proščenje. Cerkev je posvečena rožnovenski Materi božji. Je pa tudi prva nedelja, zato trkam na dobroto vaših src in prosim za prvonedeljsko darovanje za lažje poslovanje župnije. Danes je na voljo Ognjišče za mesec oktober in SLOMŠKOV LIST. Vsaka družina naj vzame en izvod. V mesecu oktobru si vzemimo več časa za molitev, saj se zunanja dela počasi zaključujejo in bo več časa tudi za duhovno rast. Prihodnjo soboto po večerni sv. maši naprošam dve tri gospodinje za kratek sestanek, da se pogovorimo glede pogostitve dekanijskih duhovnikov, ker bomo v sredo 7. oktobra imeli tukaj dekanijsko konferenco.Lepo vas ta teden vabim k svetim mašam in vabim ministrante in ministrantke za sodelovanje pri sv. maši.

Želim vam lep in blagoslovljen teden, ki je pred nami.

Milan žpk