Oznanila 27. 8. 2017 – 3. 9. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. Tudi v tem tednu obhajamo prvi petek in prvo soboto, ko molimo tudi pred izpostavljenim Najsvetejšim in kličemo blagoslov na celo župnijo. V petek obiskujem bolne in ostarele .Družina in tudi Ognjišče za naročnike sta na voljo. Počitnice se zaključujejo in vrata osnovnih in srednjih šol se odpirajo. Zopet se veselimo tudi veroučnega šolskega leta, da otroke vzgajamo tudi v krščanski veri in jih pripravljamo na prejem  svetih zakramentov. Sveti krst, sveto obhajilo in sveta birma so neobhodno potrebni za uvajanje v krščansko vero. Zato čestitam vsem staršem, ki omogočate otrokom, da že od rane mladosti doživljajo vso lepoto krščanske vere in jo uresničujejo v ljubezni do Boga in bližnjega. Z veroukom bomo začeli takoj, ko se bodo urniki uskladili v šoli in se bo tudi našla kakšna prosta ura za verouk. Gospodu ravnatelju in vsem pedagoškim delavcem in delavkam na šoli se zahvaljujem za razumevanje in pomoč. V duhu medsebojnega razumevanja in spoštovanja rešujmo probleme, saj gre za dobrobit naših otrok in nas vseh, ki smo odgovorni za našo mladino in ji omogočimo celosten telesni, duševni in tudi duhovni razvoj. Več o verouku v prihodnjih oznanilih. V nedeljo vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko. Ta teden bomo naročili še 3000l kurilnega olja in potem bomo imeli dovolj do spomladi.

Naj vas vse spremlja božji lagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Tudi v tem tednu bosta dve sveti maši in vas lepo vabim, da se jih udeležite, zlasti tisti, ki ste sveto mašo naročili in sorodniki. V nedeljo pa je prva nedelja v septembru in lepo naprošam za kakšen evro več, za tekoče poslovanje župnije. Mesečno je približno za 70€ položnic. Vesel pa bi bil, da bi lahko že kaj odnesel na Delavsko hranilnico za fasado župnijske cerkve. Za vsak dar iskrena hvala. Danes lahko dobite naročniki tudi Ognjišče za september. Vrata osnovnih in srednjih šol se v petek odpirajo na stežaj. Vsem osnovnošolcem in srednješolcem obeh spolov želim, da z veseljem začnejo in vztrajajo in da si nabirajo znanje za življenje. Ne pozabite tudi na duhovno rast, zato z veseljem prihajajte k nedeljski sveti maši in prejemajte sv. zakramente. Starši pa jih pri tem podpirajte in spodbujajte.

Vsem želim obilo božjega blagoslova.

Milan žpk