Oznanila 27. 5. 2017 – 3. 6. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes je zopet za našo župnijo veliki praznik. Šestnajst birmank in birmancev prejema dar Svetega Duha. Potrjeni bodo za pogumno oznanjevanje vere z osebnim življenjem. Naj ne bodo podobni Judu Iškariotu  in tudi ne apostolu Petru, pač pa Evengelistu Janezu, ki je vstrajal na veliki petek pod križem in ostal Jezusu vedno zvest. Biti zvest dani besedi, to je vrlina človeka. Iskrena hvala gospodu Janezu Lesniki, kononiku in generalnemu vikarju mariborske nadškofije za obisk in za potrditev birmancev z darom Svetega Duha. Ta teden zaključujemo z šmarnicami in v četrtek obhajamo praznik SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI. Iskreno vabljeni v večjem številu k sv. maši, da se Jezusu zahvalimo za njegovo stalno navzočnost med nami pod podobama kruha in vina. V četrtek in v nedeljo bomo izpostavili  Najsvetejše in prejeli blagoslov. Prihodnjo nedeljo vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko. Danes lahko prejmete naročniki tudi Ognjišče za mesec junij.

Želim vam vse lepo in obilni božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obnova fasade na župnijski cerkvi je uspešno zaključena. Sedaj nas še čaka plačevanje računov za opravljeno delo. Občina Velenje se še ni odzvala. Upam, da bo ta teden podpisana pogodba o delnem finansiranju del, ki smo jih opravili. Ta teden bomo preko Delavske hranilnice poravnali delni račun gospodu Jožefu Banovšek v višini 9800€ za delo v aprilu. Zaključni račun pa  ko prejmemo denar od Občine Velenje. Tudi pleskarji so mojstersko opravili svoje delo. Vse fasade je za dobrih 600 kvadratnih metrov. Vso barvo, emulzijo in barvo za kamen in les nam je podaril gospod Drago Pirh direktor Hotela Triglav na Dobrni. Prosil ga bom, da bo ovrednotil barve, koliko bi prišlo, če bi morali vse plačati. Si zasluži posebno priznanje. Tudi domačini ste se lepo izkazali. Ko bom imel vse podatke zbrane, se  bom tudi vsem javno zahvalil in na lepo nedeljo bodo vsi darovalci prostovoljnih darov in  vsi, ki so kakorkoli pripomogli k uspešnemu zaključku del prejeli skromno priznanje in zahvalo. Trkam še na dobroto župljanov, kdor bi še lahko kaj prispeval prostovoljno, naj se opogumi in z veseljem daruje. Prihodnjo nedeljo bom že lahko bolj točno poročal, kako stojimo finančno. V četrtek je zapovedan praznik SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI. Lepo vabljeni k slovesni sv. maši in k blagoslovu z NAJSVETEJŠIM. V nedeljo je prva nedelja, prosim darujte po svojih močeh. Ognjišče za junij čaka na naročnike.

Želim vam vse lepo in obilni božji blagoslov.

Milan žpk