Oznanila 27. 3. 2016 – 3. 4. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Obhajamo največji praznik naše vere: JEZUSOVO  VSTAJENJE. Že z svetim tridnevjem smo se duhovno  pripravljali in podoživljali to Jezusovo velikonočno skrivnost. Danes pa smo lahko izpeljali tudi procesijo in po več letih zatišja zopet šli po novih stopnicah, ki jih je v celoti finansirala Občina Dobrna in strokovno idelal gospod Darko Voršnik z sodelavci. Iz tega mesta vsem iskrena hvala. Gotovo bo še sledilo kakšno priznanje s strani celjske škofije. Na vrhu stopnic še manjkajo mogočna dvokrilna vrata, da bo celoten prostor dobil dokončno podobo, za kar pa bo poskrbela župnija. Ta teden še obhajamo velikonočno osmino. Lepo vabljeni k sv. mašam. Jutri ste prav iskreno vabljeni k Sv. Miklavžu. Naj bo tudi ta pot na podružno cerkev kakor naša pot v Emavs, kjer bomo poveličanega in vstalega Gospoda spoznali po lomljenju kruha, kakor razočarana učenca, in ko sta gospoda srečala, sta se vesela vrnila nazaj v skupnost učencev. Tudi se vam dobrotniki župnije iskreno zahvaljujem na praznične darove, ki ste jih namenili za lažje poslovanje župnije. V četrtek in petek je reden verouk in obisk na domu vseh, ki jih za prvi petek obiščem. Tudi v nedeljo lepo prosim za prvonedeljsko nabirko.

Želim vsem župljanom lep velikonočni pozdrav: GOSPOD JE RES VSTAL—VESELIMO SE ŽIVLJENJA! 

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obhajamo največji praznik naše vere: JEZUSOVO VSTAJENJE. Že z svetim tridnevjem smo se duhovno pripravljali in podoživljali Jezusovo velikonočno skrivnost. Danes pa smo Jezusa poveličanega in vstalega  spremljali v procesiji. Gospodu Tisl Rudiju iskrena hvala za pomoč, saj sam vsega tega dela ne zmorem, dokler bo ta župnija tako samostojna, če bo enkrat dobila status podružne cerkve, potem bo lažje, ker bodo določene obveznosti odpadle. Ta teden obhajamo še velikonočno osmino. Jutri in v soboto lepo vabljeni k sv. maši. V nedeljo pa obhajamo nedeljo božjega usmiljenja, ki se kaže v neskončni božji ljubezni do nas ljudi, ko so  nam v zakramentu sv. spovedi odpuščeni grehi. Lepo vabljeni k sv. maši.

Želim vam lep velikonočni pozdrav: GOSPOD JE RES VSTAL—-VESELIMO SE ŽIVLJENJA!

Milan žpk