Oznanila 27. 2. 2022 – 6. 3. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim  svetim mašam. Šolska mladina ima še zimske počitnice. Bliža se postni čas. V torek se bomo po pustno veselili. V sredo pa je strogi post in začetek 40. dnevnega postnega časa in začeli se bomo pripravljati na Veliko Noč. Veliko bo duhovnih spodbud, ki nam bodo pomagale k doživetemu obhajanju Jezusove zmage nad smrtjo in trpljenjem. Zlasti molitev, post in dobra dela bodo usmerjala naš življenjski korak in pa križev pot ob petkih in nedeljah. Kakor vas že dve nedelji vabim k sveti maši prihodnjo nedeljo ob 11h, tako vas tudi danes vabim, da v mejah možnega napolnimo župnijsko cerkev in pozdravimo novega škofa celjske škofije in poslušamo njegove besede. Po maši se bo kratko srečal s člani razširjenega ŽPS in Ključarjev v veroučni učilnici, nato bomo imeli kosilo v župnišču. Po kosilu pa bo še izvršil kanonično vizitacijo v župniji.  Seznanil se bo z življenjem v župniji na osnovi tega poročila, ki sem ga napisal. Zadnjo vizitacijo je opravil  upokojeni škof dr. Stanislav leta 2019. Sedaj je bolj obsežna in nekaj posebnega. V nedeljo bo tudi gospod Srečko na voljo za sveto spoved. Izkoristite priložnost. Tudi za darove prve nedelje se priporočam.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Bliža se nam sveti postni čas. V torek je pust in v sredo začnemo 40.dnevni postni čas, čas priprave na Veliko Noč. Zopet bomo spremljali Jezusa v vseh njegovih preizkušnjah in stiskah in končno z njim slavili njegovo zmago nad smrtjo in trpljenjem. Naj bo to čas milosti in ob sinodalnih spodbudah hodimo skupaj, v poglobljeni molitvi in premišljevanju božje besede hitimo odrešenju naproti. V sredo bomo blagoslovili pepel in si ga potrosili na glavo. Zaslišali bomo glas:” Spreobrni se in veruj Evangeliju”. V nedeljo bo tudi priložnost za sveto spoved. V sredo se držimo posta. V nedeljo bomo opravili sveto mašo za župnikovo sestro Ano. Vabljeni v večjem številu.

Naj vas spremlja božji blagoslov