Oznanila 27. 12. 2020 – 3. 1. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Obhajali smo praznik Božjega rojstva in že smo na koncu koledarskega leta. Z velikim zaupanjem upiramo pogled v NOVO LETO 2021. To leto je bilo leto velikih preizkušenj, zato upamo, da nam bo vprihodnje v marsičem  prizanešeno še zlasti, če bo cepivo proti koronavirusu prijelo in zaleglo, če ni že na vidiku nov virus, ki nas bo še bolj prizadel. Kar se nas kristjanov tiče, so naša svetišča še naprej zaklenjena in nam virus preprečuje, da bi občestveno obhajali sveto evharistijo. Dušni pastirji smo v Duhu povezani s svojimi župljani in molimo za žive in rajne župljane. Vsa leta od kar sem župnik na Dobrni sem se vsako leto za praznike srečal z večjim delom župnije. Sedaj v tem času samo od zunaj blagoslovim domove in njih prebivalce in v poštnem nabiralniku najdete koledar in molitvenik, ki ga pridoma uporabljajte. Za vsakega se nekaj najde. Iskrena hvala, ker prostovoljno prinesete kakšen dar, da lažje poslujemo in plačujemo račune, saj že od 18. oktobra se ni v cerkveno blagajno nič nateklo. Ljubezen pa je iznajdljiva. Do Novega leta boste vsi prejeli koledarje in molitvenik, ki ste ju prejeli tudi lansko leto.

Naj vas vse verne in neverne in vse ljudi dobre volje spremlja blagoslov VSEMOGOČNEGA BOGA OČETA IN SINA IN SVETEGA DUHA. AMEN.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obhajali smo praznik Božjega rojstva in že smo na koncu koledarskega leta. Z velikim zaupanjem upiramo pogled v NOVO LETO 2021. To leto je bilo leto velikih preikušenj, zato upamo, da nam bo vprihodnje v marsičem prizanešeno še zlasti, če bo cepivo proti koronavirusu prijelo in zaleglo, če ni že morda na vidiku nov virus, ki nas bo še bolj prizadel. Kar se nas kristjanov tiče, so naša svetišča še naprej zaklenjena in nam virus preprečuje, da bi lahko občestveno obhajali sveto Evharistijo. Dušni pastirji smo v Duhu povezani s svojimi župljani in vsak dan molimo za žive in rajne župljane. Zelo smo prizadeti, ker že od 18.oktobra se ni  nič steklo v cerkveno blagajno. Moramo pa plačevati sproti vse račune in poravnavati vse obveznosti do matične škofije. Upajmo, da se bomo kmalu začeli zopet srečavati.

Naj vas vse verne in neverne in vse ljudi dobre volje spremlja blagoslov VSEMOGOČNEGA BOGA OČETA IN SINA IN SVETEGA DUHA. AMEN.

Milan žpk