Oznanila 27. 12. 2015 – 3. 1. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Lepo vabljeni k sv. mašam, še zlasti ob 16h, ko se bomo spomnili vseh rajnih vinogradnikov župnije Dobrna in vseh živih, da bi še naprej z tako ljubeznijo negovali vinsko trto in pridelali čimbolj kvalitetno vino NAŠE VINO. Ta teden zaključujemo koledarsko leto. V četrtek bomo zapeli zahvalno pesem za vse prejete dobrote letošnjega leta. Lepo vabljeni v večjem številu k sveti maši. NOVO LETO je dan MIRU in goduje Marija Božja Mati. Z Bogom začnimo nov začetek in celo leto bomo deležni božjega blagoslova. Zelo vam priporočam opravljanje PET prvih sobot v prihodnjem letu, saj nas bo prihodnje leto obiskala Fatimska Mati božja, ki je zelo priporočala opravljanje prvih sobot. Vsi,ki boste opravljali prve sobote do maja, boste prejeli lepo priznanje. Potrudite se.O praviti morate Pet prvih sobot, nobene ne smete izpustiti. Tudi letos bi se rad srečal z vami spoštovani župljani in skupaj z vami ob jaslicah klical na vas vse božji blagoslov. Ker sem prevzel tudi župnijo Paški Kozjak, bom ob tej priložnosti obiskal tudi STRMEC NAD DOBRNO. Jutri do 16h bom blagoslavljal v Loki, torek popoldne in v sredo do 16h bom blagoslavljal v Lokovini pod gradom. V četrtek dopoldne bi rad obiskal še drugi del Lokovine. Na Novo leto ne bom hodil okrog. V soboto in nedeljo pa pride na vrsto Pristova.

Veselim se srečanja z vami.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam, še zlasti v sredo, ko se bomo tukaj poslovili od koledarskega leta in se Bogu zahvalili za vse prejete dobrote tega leta; ni jih bilo malo. Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo Zato na Novega leta dan iskreno vabljeni k sv. maši. Je dan miru in goduje Marija božja mati. V župniji Dobrna opravljam božično novoletni blagoslov po družinah. Letos bom skupaj z to župnijo obiskal tudi Strmec nad Dobrno. V treh letih bi rad obiskal celo župnijo Paški Kozjak. V soboto tukaj ne bo sv. maše, v nedeljo pa lepo vabljeni. V nedeljo l0. januarja bo po maši božično novoletni koncert. Prepeval bo možki pevski zbor KAJUH iz Velenja. Pridite in prisluhnite lepemu petju. Prijavljajte se na Ognjišče ali Družino ali na list Prijatelj za bolne in ostarele. Gospod Tonček Krnc želi vsem župljanom lepe in blagoslovljene praznike in obilo blagoslova v Novem letu in vse iskreno pozdravlja.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk