Oznanila 27. 11. 2016 – 4. 12. 2016 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začeli smo sveti adventni čas, zato si vzemite čas in tudi ob adventnih delavnikih radi prihajajte v večjem številu k sveti maši. Prvi čet. prvi pet. in prva sobota nas še posebej vabijo k poglobljeni molitvi za nove duhovne poklice in za stanovitnost vseh, ki že držimo za ta plug. V petek obiskujem bolne in ostarele. Reden verouk je za vse skupine. Ognjišče in Družina čakata na naročnike. Ker je v nedeljo tudi prva nedelja, vas iskreno naprošam za nabirko za lažje poslovanje župnije. Starši tudi pridno prijavljate otroke za srečanje z Miklavžem. Čas za prijavo je še do nedelje do konca druge sv. maše. Kakor vsako leto, bomo tudi letos šli na predvečer praznika z lučkami k Sv. Miklavžu. Odhod izpred Občine ali župnišča bo ob 16h. Ob 16.45h bo v cerkvi srečanje z Miklavžem in obdarovanje otrok. Po srečanju pa bo priložnost za lepo druženje pred cerkvijo ob kuhanem vinu, čaju in pecivu. Danes lahko dobite adventne venčke in druga tovrstna znamenja, ki bodo krasila naša stanovanja. Gospa Irena jih ima na voljo na stojnici. Prostovoljni prispevek gre za vzdrževanje Karitas Dobrna. Tudi tretjino današnjih darov bomo dali naši Karitas, dve tretini pa škofijski Karitas. Hvala za cenjene darove. Tudi šolska mladina z učitelji vabi v četrtek na dobrodelni koncert v dvorano kulturnega doma Dobrna. Koncert bo ob 17.uri. Zdravilišče Dobrna vabi vas in vaše drage na vikend kosila po zelo ugodni ceni. V nedeljo bo g.Srečko spovedoval pri obeh sv. mašah. Izkoristite to priložnost.

Želim vam vsem lep adventni pozdrav.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Začeli smo sveti Adventi čas. Lepo vas vabim, da v teh dnevih pričakovanja božjega rojstva ob nedeljah in drugih oznanjenih sv. mašah radi prihajate v večjem številu k sv. maši. Prihodnja nedelja je tudi prva v mesecu, zato vas naprošam za darove za lažje poslovanje župnije. Tudi z veliko hvaležnostjo sprejemam prostovoljne darove za obnovo oltarja in notranjosti naše cerkve. Bodite velikodušni in radi darujte. Pri meni boste dobili potrdilo in ob zaključku del boste prejeli posebno priznanje iz škofovih rok, verjetno že za prihodnjo lepo nedeljo. Na Dobrni bo tudi letos Miklavž obiskal otroke in jih obdaroval. Če želite, da bo obdaroval tudi vaše otroke vključno do 3.razreda,  jih prijavite in jih boste v ponedeljek 5. decembra pripeljali v cerkev Sv. Miklavža na Dobrno, kjer bo srečanje z Miklavžem ob 16.45h. Prihodnjo nedeljo bo tudi g. Srečko na voljo za sv. spoved. Izkoristite to priložnost. Tudi Ognjišče št. 12 je na voljo naročnikom.

Želim vam lep adventni pozdrav.

Milan žpk