Oznanila 26. 9. 2021 – 3. 10. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Nadaljujemo z veroučnimi srečanji, le devetošolci ne kažejo zanimanja za petkova srečanja razen dveh. Po vsej verjetnosti bomo v okviru škofije prestavili sveto birmo na konec devetega razreda. Večina veroukarjev je prinesla prispevek za učbenike in za ogrevanje. Starši, iskreno se vam zahvaljujem za skrb. Imejte tudi skrb, da bodo vaši otroci tudi udeleženci pri sveti maši skupaj z vami. Nedelja je idealna priložnost za tovrstna srečanja. V petek obiskujem bolne in ostarele, ker je prvi petek. Mesec oktober je posvečen molitvi rožnega venca. Radi se pridružite skupni molitvi v cerkvi pred sveto mašo. Če rožni venc boš molil rad, dobil boš milost vsakikrat, Marija te ljubila bo, izprosila sveto ti Nebo. Vsi, ki so radi molili, so imeli milost srečne smrti in zagotovljeno blaženo večnost. Mnogi bi radi prišli k sveti maši pa ne izpolnjujejo pogoja ali prebolelosti, ali cepljenja ali testiranja. Premislite, kaj je več vredno, ali še naprej trmasto vstrajati v necepljenosti in stem ostati brez svetih skrivnosti, ali pa si uredite stvari in so vam vrata na vse strani odprta. Sami čepite v duhovni kletki in ste prikrajšani  za toliko lepih stvari.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Po možnosti se dajte cepiti, da se boste bolj mirne vesti lahko udeleževali svetih maš, kajti enega od pogojev morate izpolnjevati: ali da ste preboleli covit, ali ste cepljeni, ali se daste testirati. Če vsega tega ne izpolnjujete, vam bodo povsod vrata zaprta. Ali ni škoda, za koliko lepih stvari boste prikrajšani. Tako se sami zapiramo v svojo kletko. Covit še dolgo ne bo prenehal. Tako mu pa mi jemljemo moč in učinkovitost, če se damo cepiti in so nam vrata odprta na vse strani. Premislimo.

Milan žpk