Oznanila 26. 8. 2017 – 2. 9. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k svetim mašam čez teden. Včeraj smo opravili romanje k Mariji Bistrici v Hrvatsko Zagorje. Bilo je lepo in doživeto. Tudi kosilo in druženje v Vinariji Micak je bilo enkratno. Šoferju in vsem udeležencem iskrena hvala za lepo sodelovanje. Avgust se izteka in s tem čas brezkrbnih počitnic in dopustov. Vrata šol se bodo odprla na stežaj in tudi vrata veroučnih učilnic. Že se veselimo srečanja z veroučenci, še zlasti z prvošolčki. V tem veroučnem šolskem letu se bo prvošolcem in drugošolcem posvečala gospa Vera Kravos Horjak. Ostale razrede bom jaz poučeval in jih pripravljal na svete zakramente. Gospa Herta se je dolga leta s srcem in dušo posvečala otrokom, sedaj pa je zaključila s poučevanjem. Iskreno sem ji hvaležen in se ji zahvaljujem za ves trud, ki ga je vlagala v to nehvaležno delo. Z gospo Verico se bova trudila dokler bo to mogoče in če ne bo podpore s strani staršv in tudi šole bova tudi midva odnehala, saj delava vse zastonj. Ko bodo starši tudi te usluge plačevali, bodo verjetno stvari vzeli bolj resno. Sčasoma bo ves verouk prešel na ramena laičnih katehetov, ki pa ne bo zastonj, če bodo želeli, da se otroke katehizira. Toliko v premislek. Mnogi starši nas znajo še samo kritizirati in omaloževati naše delo, sami se pa še s mezincem ne dotaknejo krščanske vzgoje svojih otrok. So kot prazni vodnjaki, v keterih ni nič žive vode. Družina in Ognjišče čakata na naročnike. Za v nedeljo naprošam za prvonedeljsko nabirko. Iskrena hvala.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Čas počitnic in dopustov se izteka. Zopet se bodo odprla šolska vrata na stežaj in  tudi vrata veroučnih učilnic. Upam, da smo si vsi nabrali novih moči za odgovorno delo, ki nas čaka. Za našo župnijo smo opravili veliko delo, lahko smo drugim župnijam za zgled. Sedaj moramo napolniti cisterno s kurilnim oljem, da nas pozimi ne bo zeblo. Nekaj denarja je že zbranega, ostalo pa še boste darovali, da pripeljemo vsaj 2500 l kurilnega olja, kar bo zadoščalo vsaj do februarja. Zato iskrena hvala za vsak dar, ki ga boste v ta namen darovali. Ognjišče za september čaka na naročnike.

Želim vam obilo božjega blagoslova.

Milan žpk