Oznanila 26. 7. 2020 – 2. 8. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo  vabljeni k svetim mašam. Pazimo na umivanje rok, razkuževanje in nošenje mask v zaprtem prostoru. Danes se priporočimo sv. Krištofu za srečno vožnjo, za vsak srečno prevožen kilometer in za srečno vrnitev s poti. Pri sv. maši boste kaj darovali za dobrodelno organizacijo MIVA, ki oskrbuje naše  misionarje z prevoznimi sredstvi, da lažje premagujejo razdalje med misijonskimi postojankami po Afriki in drugod. Misijonarji vam bodo za darove res hvaležni. Pri blagoslovu vozil boste prejeli nalepko in molitev za srečno vožnjo. Ob pregledu sedanjega strelovoda niso bile ugotovljene napake, tudi ozemljitev je dobra. Na petih mestih bodo namestili prednapetostno zaščito, kar bo ublažilo poškodbe ob  morebitnem novem udaru strele. Upam, da bodo ta teden to storili. Razmere z koronavirusom se čedalje bolj zaostrujejo. Bodimo previdni s kom se družimo, da nebo potrebno sprejemati še hujših ukrepov.

Bodimo zdravi in naj nas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni. Danes praznujemo JOŠTOVO in Krištofovo nedeljo. Zaradi razmer, ki vladajo v svetu in tudi pri nas poteka vse skromno, brez procesije, zborovskega petja, brez pogostitve in druženja po slovesnosti. To je del naše resničnosti in tako jo tudi sprejmimo. Prejeli bomo blagoslov z Najsvetejšim in bo maši bomo blagoslovili vaša vozila in se priporočili tudi sv. Krištofu za srečno vožnjo in se Bogu zahvalili za vsak srečno prevožen kilometer in za srečno vrnitev z poti. Nekaj od današnjih darov bomo namenili dobrodelni organizaciji MIVA, ki oskrbuje naše misijonarje, da lažje premagujejo razdalje med misijonskimi postojankami po Afriki in drugod. Razmere z koronavirusom se čedalje bolj zaostrujejo. Bodimo previdni, s kom se družimo, da ne bo potrebno sprejemati še hujših ukrepov.

Bodimo zdravi in naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk.