Oznanila 26. 5. 2019 – 2. 6. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo  vabljeni k sv. mašam in k šmarnični pobožnosti. Ta teden zaključujemo ta lepa srečanja. Prvi trije dnevi so prošnji dnevi pred Gospodovim Vnebohodom. Prosimo za darove Svetega Duha. V četrtek je slovesen praznik. Sveta maša je zjutraj in zvečer. V petek zvečer ob 18h je sveta spoved za prvoobhajance in njihove starše. Starši boste očistili cerkev in okolico in dali cerkev okrasiti. V nedeljo se začnemo zbirati takoj po deveti uri in boste lahko že pred sveto mašo opravili večino fotografiranja. Uraden fotograf bo tudi letos gospod Klemen Langus iz Šentjurja. Tudi starši birmancev ste bili zadovoljni z njim. Slike dela lepe, kvalitetne in poceni. Po slovesnosti v cerkvi bomo imeli za prvoobhajance in starše pogostitev v novi veroučni učilnici. To spada zraven. Prosim, da mi še ostale družine prinesete prispevek 25€ za kritje stroškov. Otrok bo dobil za spomin molitvenik, spominsko plaketo Zadnje večerje, rožni venček in križec za okoli vratu in seveda bo pogoščen kakor se podobi. Teden po prvem svetem obhajilu bomo tudi zaključili z veroučno šolo. Gospa Verica je že zaključila in se staršem iskreno zahvaljuje za izkazano pozornost.

Želim obilen božji blagoslov vsem.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo  vabljeni k svetim mašam. Pred Gospodovim Vnebohodom so trije prošnji dnevi. Prosimo za darove Svetega Duha. V nedeljo bo zopet tukaj maševal gospod Srečko, ker imamo na Dobrni slovesnost prvega svetega obhajila. Ognjišče za junij lahko dobite naročniki.

Želim vam vsem obilen  božji blagoslov.

Milan žpk