Oznanila 26. 4. 2020 – 3. 5. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo pozdravljeni preko spletne strani župnije Dobrna. Zadnja Oznanila sva z Gašperjem razvozila po župniji in sva vas  obvestila, da bomo kmalu pričeli z delom na zvoniku žup. cerkve. Obenem je v teh Oznanilih tudi prošnja župljanom in ljudem dobre volje za pomoč pri kritju stroškov za izvedbo vseh teh del. Poleg strehe zvonika imamo namen obnoviti tudi fasado žup. cerkve in številčnice na stolpni uri. Potem bo mir vsaj za kakšno stoletje. Takšna dela se ne opravljajo vsakih nekaj let. Če bi lahko vsaka družina prispevala vsaj 100€, bi bili vsi stroški pokriti. Nekateri ste se že velikodušno odzvali in prostovoljno darovali. Vsak dar v ta namen prinesete OSEBNO v župnišče in dobite potrdilo. Na koncu del boste vsi darovalci prejeli skromno priznanje v zahvalo. Letos še pihajo ugodni vetrovi, da lahko ta veliki projekt tudi izpeljemo. Prihajajo leta krize, ko bomo komaj pokrivali tekoče stroške. Imeli pa bomo lep občutek, da nam je uspelo narediti nekaj velikega za naslednje rodove. Zato iskreno prosim POMAGAJTE. Nekaj tednov se še ne bomo mogli zbirati v žup. cerkvi, zato letos odpadejo šmarnice, SVETO BIRMO moramo prestaviti na kasnejši datum. Kako bo z prvim svetim obhajilom še tudi ne vem, ker se bomo morali na začetku zbirati v cerkvi v omejenem številu. Prvo sveto obhajilo ali Birma pa privabita večje število ljudi. Zaenkrat je pomembno to, da smo vsi zdravi, vse ostalo pa bomo nadoknadili.

Na koncu vas iskreno  pozdravljam in želim obilo božjega blagoslova in varstva. Ne pozabite na velikodušno pomoč.

Vaš Milan žpk.