Oznanila 26. 2. 2017 – 5. 3. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Končujemo obdobje navadnih nedelj in v sredo začenjamo sveti postni čas. Zopet se bomo 40 dni pripravljali na naš največji krščanski praznik na VELIKO NOČ. Kot vsako leto,  bomo tudi letos opravili obred pepeljenja. Duhovnik bo sebe in vse udeležence zaznamoval z pepelom in obenem vzklikal: “Spreobrni se in veruj Evangeliju.” Vzemimo postni čas resno in ga krepimo z poglobljeno osebno in občestveno molit vijo. Ob petkih in ob nedeljah pred jutranjo sveto mašo bomo molili križev pot. Zato prihajajte zjutraj malo prej, da to molitev zaključomo pred mašo in potem takoj nadaljujemo z sveto mašo. Vsak pa si naj sam zada kakšno nalogo, ki jo bo v tem času vestno opravil, ali se v čem premagoval, da bo postni čas za vsakega izmed nas zdravilen in koristen. Na prvo postno nedeljo bo pri obeh sv. mašah priložnost za sveto spoved. Prihodnjo nedeljo vas tudi iskreno naprošam za prvonedeljsko nabirko. Družina in Ognjišče čakata na naročnike. Začenjamo pa reden verouk za vse skupine. Kar nekaj časa nismo imeli srečanja ŽPS in ključarjev, je pa sedaj začetek postnega časa lepa priložnost, da se srečamo in pogledamo nazaj v lansko leto in naredimo načrt za to leto tako na duhovnem kakor tudi na materijalnem področju. Zato lepo vabim vse člane in članice na srečanje v četrtek po večerni sv. maši v veroučno učilnico. Zanesljivo se srečanja  udeležite.

Želim vam veliko pristnega veselja na pustni torek in pa pogumen korak v sveti postni čas.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Končujemo obdobje navadnih nedelj in v sredo začenjamo sveti postni čas. Zopet se bomo 40 dni pripravljali na naš največji krščanski praznik na VELIKO NOČ. Kot vsako leto, bomo na pepelnično sredo opravili obred pepeljenja. Duhovnik bo sebe in vse udeležence zaznamoval na čelu z pepelom in obenem vzklikal:”Spreobrni se in veruj Evangeliju.” Vzemimo postni čas resno in ga krepimo z poglobljeno osebno in občestveno molitvijo. Vsak si naj tudi sam zada kakšno nalogo, ki jo bo v tem času vestno izpolnil, ali se v čem premagoval, da bo postni čas za vsakega izmed nas zdravilen in koristen. Prihodnjo nedeljo bo tudi priložnost za sveto spoved. Prihodnjo nedeljo vas tudi naprošam za prvonedeljsko darovanje. Ognjišče čaka na naročnike. Kar nekaj časa nismo imeli srečanja za ŽPS IN KLJUČARJE, je pa sedaj postni čas lepa priložnost, da se srečamo in pogledamo nazaj v lansko leto in naredimo načrt za to leto tako na duhovnem, kakor tudi na materijalnem področju. Zato vse člane in članice lepo vabim v soboto po večerni sveti maši v župnišče. Zanesljivo se srečanja udeležite.

Želim vam veliko pristnega veselja na pustni torek in pa  pogumen korak v sveti postni čas.