Oznanila 26. 11. 2017 – 3. 12. 2017 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam ob  delavnikih. V tem tednu zaključujemo bogoslužno leto A in z prihodnjo nedeljo začenjamo novo bogoslužno leto B. Pričeli bomo z Adventnim časom, ki je priprava na srečanje z Jezusom v sveti božični noči. Zunanje vidno znamenje, ki nas bo spremljalo ves Adventni čas bo adventni venec, na katerem bomo vsako nedeljo prižgali eno svečo več. Letos bo 4. adventna nedelja nekaj ur pred svetim večerom. V četrtek ob 17h bomo v veroučni učilnici izdelovali adventne venčke in drugo zeleno okrasje, s katerim bomo lahko okrasili naše domove in pročelja hiš. Zelenje je znamenje življenja. Fantje iz Zavrha bodo tudi letos naredili veliki adventni venec, ki bo krasil naše mestno jedro in v nedeljo ob 12h ga bomo slovesno blagoslovili. Ta teden je tudi teden KARITAS. V sredo bo na Ponikvi srečanje vseh sodelavcev Karitas iz cele Slovenije in nato v Hali Golovec ob 17h prva predstavitev Klica  Dobrote. Osrednja prireditev pa bo zvečer ob 20h z neposrednim prenosom na Sloveniji ena in Radiu Ognjišče. Tudi v nedeljo kar boste darovali za cerkvene potrebe bo namenjeno ena teretina za celjsko Karitas, ena teretina za Karitas Dobrna, ostalo pa za župnijo. Nabirko iskreno priporočim. Kakor ste že seznanjeni bo prihodnjo nedeljo v Slomškovi dvorani ob 16h predstavitev veseloigre MEDVED in SNUBAČ. Dramska skupina iz šmartnega v Rožni dolini lepo vabi na predstavitev. Prostovoljni prispevek boste oddali pri vhodu v dvorano. Kar lepo število otrok se je že prijavilo za srečanje z Miklavžem. Z veseljem prijavljajte še ostale. Družina in Ognjišče čakata na naročnike.

Vse lepo vam želim.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam. V tem tednu zaključujemo liturgično leto A in z prihodnjo nedeljo začenjamo novo liturgično leto B. Pričeli bomo z Adventnim časom, ki je priprava na srečanje z Jezusom v sveti božični noči. Zunanje vidno znamenje, ki nas bo spremljalo ves adventni čas bo adventni venec, na katerem bomo vsako nedeljo prižgali eno svečo več. Letos bo 4. adventna nedelja nekaj ur pred svetim večerom. Prosim, če napravite majhen adventni venček tudi za na oltar. Tudi sami okrasite domove ali pročelja hiš z zelenjem. Zelenje je znamenja življenja. Preteklo nedeljo smo gostili bivšega g. župnika. Lepo ste se izkazali tudi s pogostitvijo. Odhajal je z lepimi vtisi. Hvala vam župljani. V ponedeljek sem bil povabljen h g. županu v Velenje. Srečanje je bilo zelo lepo in konstruktivno in obljubljena nam je bila pomoč za obnovo fasade na župnijski cerkvi. Na vseh nas pa je, da tudi sami velikodušno pristopimo in prostovoljno prispevamo po svojih močeh. Srebrni in zlati botri pa bodo dobili še posebno priznanje. V petek sem še nabavil 1000l kurilnega olja, da smo sedaj preskrbljeni za to zimo. Plačal sem 904€. Pripravljamo se tudi na Miklavževanje, ki bo v soboto 9. decembra po večerni sv. maši tukaj v cerkvi. Samo prijavljeni otroci bodo obdarovani. Starši prijavite otroke gospe Jelki Rek. Zima se nam obeta, upam, da bom vedno lahko prišel maševati, da bo cesta prehodna.

Želim vam obilo božjega blagoslova.

Milan žpk