Oznanila 25. 5. 2014 – 1. 6. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ta teden še nadaljujemo s šmarnicami. Prvi trije dnevi so Prošnji dnevi pred Gospodovim Vnebohodom, ki ga bomo slovesno obhajali v četrtek. Lepo vabljeni k sv. mašam in k prošnji Jezusu Kristusu, da nas tudi po svojem vnebohodu spremlja z svojim blagoslovom. V sredo zvečer po sv. maši nas bo obiskal Čarodej Andrej, kakor lansko leto. V Slomškovi dvorani bo izvajal svoj program ob sodelovanju otrok. Ima veliko novih čarovnij. Vstop je prost. Zato vabim vso šolsko mladino, starše in druge ljudi. Pridite, ne bo vam žal. V nedeljo obhajamo praznik prvega sv. obhajila. Osemnajst dečkov in deklic se bo prvič srečalo z evharističnim Jezusom. Lepo so se pripravljali s katehezami in molitvijo. Polovica klopi v cerkvi na levi in desni strani je rezervirana za starše in za prvoobhajance. Kakor na praznik sv. birme, bo tudi v nedeljo uraden fotograf g. Klemen Langus iz Šentjurja in g. Čulk za snemanje. Prosim ostale fotografe, da se ne vsiljujejo. Po slovesnosti v cerkvi in po slikanju bodo otroci in starši pogoščeni v novi veroučni učilnici. Tudi lep  dar bodo prejeli kot spomin na prvo sv. obhajilo. Z veroučno šolo bomo zaključili na Binkošti 8. junija. Prosim učence, da vrnejo spričevala, da jih bova lahko z gospo Herto napisala za to šolsko leto. Kar boste danes darovali pri sv. mašah, bo namenjeno za pomoč prizadetim v Srbiji in Bosni in Hercegovini. Danes priporočam v molitev pokojno Štimulak Marijo. Namesto cvetja darujte za svete maše in v dobre namene. Iskrena hvala.

Želim vam lep in blagoslovljen teden.

Vaš Milan, žpk