Oznanila 25. 3. 2017 – 1. 4. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

S cvetno nedeljo stopamo v neposredno bližino velikonočnih praznikov v takoimenovano Jezusovo velikonočno skrivnost njegovega trpljenja in veličastnega vstajenja. Na veliki četrtek je spomin zadnje večerje, postavitev svete maše, posvetitev apostolov v mašnike in molitev za edinost. Na veliki petek ne obhajamo sv. maše zaradi Jezusove smrti na križu: poslušamo božjo besedo, molimo prošnje, častimo Jezusov križ in prejmemo sv. obhajilo. Na veliko soboto bo ob 7h zjutraj blagoslov ognja in gobe, nato sledijo blagoslovi jedil v žup.cerkvi ob 9h,14h, 15h. Na  Klancu ob10h, Kristanova kapela ob 11h, Flisov križ ob 12h, cerkev Sv. Miklavža ob 13h in ob 16h kapelica v Lokovini. Pri blagoslovu velikonočnih jedil vas iskreno naprošam, da kaj malega darujete za vzdrževanje božjega groba in ostalih ustanov v Sveti deželi. Lani je naša župnija prispevala 600€. Tudi letos bodite velikodušni. Nato se pripravimo na velikonočno vigilijo: slavje Luči, hvalnica velikonočni sveči, poslušanje božje besede in nato slovesna sv. maša, ki je že velikonočno obarvana. Na veliko noč bo vstajenjska procesija ob 6.30h in slovesna sv. maša. Druga sv. maša bo ob 10.30h. Pri vseh prazničnih sv. mašah vas iskreno naprošam za praznične nabirke, saj nas čaka veliki projekt obnova strehe na Zvoniku žup. cerkve in nabava kurilnega olja. Lepo naprošam ministrante in ostale sodelavce za pomoč, da bo vse potekalo v najlepšem redu. Morda nam bo tudi vreme naklonjeno.

Obilo božjega blagoslova vam želim.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

S cvetno nedeljo stopamo v neposredno bližino velikonočnih praznikov v takoimenovano Jezusovo velikonočno skrivnost njegovega trpljenja in veličastnega vstajenja. Na veliki četrtek je spomin Gospodove zadnje večerje, postavitev svete maše, posvetitev apostolov v mašnike in molitev za edinost. Na veliki petek ne obhajamo sv. maše zaradi Jezusove smrti na križu.: poslušamo božjo besedo, molimo prošnje, častimo Jezusov križ in prejmemo sv. obhajilo. Na veliko soboto bo ob 8h zjutraj blagoslov ognja in gobe. Prosim, da se dogovorite, kdo bo pripravil ogenj. Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 15h in 16h. Velikonočna vigilija se bo začela ob 18h. Gospod Mitja vas prosi, za lepo sodelovanje, ministranti in odrasli in bralci božje besede, da bo vse nemoteno potekalo. Vstajenjska maša in po možnosti tudi procesija bo ob 7h zjutraj, nato slovesna sv. maša. Druga sv. maša bo ob 10h dopoldne. Če boste imeli tudi skupni zajterk, potem pri blagoslovu velikonočnih jedil na to mislite. Iskreno in velikodušno pa tudi darujte za obnovo fasade župnijske  cerkve. Morda se bo že ta teden začelo kaj dogajati, če bo lepo vreme in če bo sneg pobralo.

V pričakovanju velikonočnih praznikov vas vse lepo pozdravljam.

Milan žpk