Oznanila 25. 2. 2017 – 4. 3. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam in k molitvi križevega pota ob petkih pri večerni sv. maši. Ob postnih nedeljah pa je redno molitev križevega pota zjutraj ob pol sedmih. Ta teden ni veroučnih srečanj zaradi zimskih počitnic. V petek obiskujem bolne in ostarele po župniji. V nedeljo je prva nedelja v marcu, zato trkam na dobroto vaših src za vaše cenjene darove za lažje poslovanje župnije. Tudi cisterni za kurilno olje se počasi praznita, ker je potrebno ogrevati. V nedeljo, 4. marca ob 16h ste lepo vabljeni v Slomškovo dvorano pri župnišču na predstavitev knjige znane celjanke in svetovljanke ALME KARLIN pod naslovom POD KOŠATIM OČESOM. Knjigo in modre misli iz te knjige nam bo predstavilo Ljubiteljsko Gledališče Teharje Celje. Misli, spoznanja in resnice zapisane v tej knjigi so aktualne tudi za  naš čas. Knjigo je iz nemščine prevedla znana učiteljica in pesnica sedaj že pokojna Zdenka Serajnik. Predstavitev knjige in sploh predstavo, ki jo organizira Turistično Društvo Dobrna toplo priporočam. Naročniki Družine in Ognjišča prejmete svoj izvod.

Želim vam vsem lepe počitnice in manj mrazu.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam. Zima še kar trdovratno vztraja, zmanjkalo je kurilnega olja. Zaenkrat sta rešila problem Drago in Stanko, da lahko ogrevamo, ko pa bo možno, bomo z cisterno pripeljali kurilno olje. V nedeljo vam tudi priporočim prvonedeljsko nabirko, da bomo lažje poslovali. Položnice za elektriko, vodo, telefon nanesejo okoli 80 evrov vsak mesec. Denar na banki skrbno hranimo za obnovo fasade.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk