Oznanila 25. 12. 2022 – 1. 1. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Z polnočnico smo začeli praznovanje rojstva Božjega sina. Pred nami je dete v plenice povito in v jasli položeno in nam kliče: “sprejmi me  in naj hodim s teboj skozi življenje.” Ob 10h dopoldne bomo obhajali zorno sveto mašo in ob petju Moškega pevskega zbora bomo podoživljali lepoto praznika. Pravtako nas bodo ob 15h vpeljali otroci s svojo pesmijo v doživljanje božične skrivnosti in tudi zaigrali prizor iz Evangelija, veselili se bomo tudi z šestošolcem, ki se bo prvič srečal z Jezusom v svetem obhajilu. Danes si pa res vzemimo čas in skupaj praznujmo. Jutri je praznik sv. Štefana in Dan samostojnosti. Sveta maša bo tudi pri Miklavžu. V torek bomo blagoslovili vino v čast sv. Janezu in obhajali sveto mašo ob 16h. Nato bo sledilo druženje v veroučni učilnici. Lepo vabljeni. V soboto je zadnji dan v koledarskem letu. Z sveto mašo se bomo Bogu zahvalili za vse dneve, ki smo jih preživeli v tem letu in za vse prejete dobrote. Na Novo Leto so svete maše kot ob nedeljah. Od Božiča pa vse tja do 15.  januarja vas bom obiskoval pa župniji spoštovani župljani in ljudje dobre volje. Srečavali se bomo, se kaj pogovorili in tudi kaj skupaj molili ob jaslicah. Prejeli boste Marijanski koledar in drobno knjižico Smo ŽIVA  CERKEV. Želim, da bi se še bolj med seboj povezali. To je tudi želja SINODE. S srečanji bom začel v Loki in nadaljeval v Lokovini, Pristovi itd.

Veselim se srečanja z vami vsemi.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z včerajšnjo večerno sveto mašo smo začeli praznovanje rojstva božjega sina. Na sam praznik je z nami gospod župnik Tone Hribernik, ki nam bo pomagal podoživeti prihod božjega sina v naša srca. Novorojeno  Dete nam kliče, naj ga sprejmemo, saj hoče hoditi z nami skozi življenje. V tednu, ki je pred nami se bomo kar nekajkrat srečali. Jutri slavimo prvega mučenca sv. Štefana in kot državljani praznujemo dan samostojnosti. Blagoslovili bomo vodo in sol. V torek se bomo poslovili od rajne Vodenik Pavle, v petek  bomo počastili sveto nazareško družino in obhajali sveto mašo. V nedeljo bomo stopili v Novo leto in z Bogom bomo  začeli tudi  to leto, da bi vsak dan čutili božjo bližino. Želim vam, da bi vsak dan v Novem letu čutili, da je Bog z nami in nas spremlja z svojim blagoslovom.

Iskrena hvala tudi za praznične darove.

Milan žpk