Oznanila 25. 11. 2017 – 2. 12. 2018 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Pred nami je teden Karitas. Za to bo v sredo, ob 11h  na Ponikvi, srečanje vseh sodelavcev Karitas iz cele Slovenije in nato sveta maša. Ob 16h bo v hali Golovec generalka za večerno dobrodelno prireditev Karitas, ki se bo prav tako odvijala ob 20h v hali Golovec, kakor vsako leto. Poskrbljeno bo tudi za toplo malico za vse udeležence Karitas. V četrtek ob 16h in naprej bomo v veroučni učilnici izdelovali adventne vence in druge tovrstne okraske, ki bodo krasili naše domove v adventnem času. Vabljeni v čim večjem številu, prinesite s seboj čim več zelenja, veliko stvari pa boste prejeli v učilnici po zmerni ceni. V nedeljo boste lahko po zmerni ceni odkupili adventne vence. Sredstva so namenjena za župnijsko Karitas. Tudi letos bo trg Dobrne krasil velik adventni venec, ki ga bodo izdelali Fantje iz Zavrha. V nedeljo ob 12h bo blagoslov venca. Tudi god svetega Miklavža se hitro približuje. Za to pričakujem naročila za Miklavževo obdarovanje otrok. Pohitite s prijavami. V nedeljo vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko. Nekaj teh darov bomo oddali za škofijsko Karitas in nekaj za župnijsko. Vedno več je prošenj za pomoč. Reden verouk je vse skupine. Družina in Ognjišče čakata na naročnike.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

          Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Ta teden je teden Karitas, ko bo v sredo v hali Golovec, ob 20h dobrodelni koncert in ob enem prostovoljno zbiranje darov za ljudi v stiski. Dopoldne pa bo na Ponikvi ob 11h srečanje sodelavcev Karitas iz cele Slovenije. Ob 12h bo sveta maša. Tudi za toplo malico bo poskrbljeno. V Nedeljo je že I. adventna nedelja in začenjamo liturgično leto »C«. V tem letu nas bo spremljal evangelist Luka. Adventni venec za na oltar vam bom priskrbel jaz. Tudi letos bo Miklavž obiskal našo župnijo in to v soboto, 8. decembra. Ob 10h bo sveta maša in po maši bo Miklavž nagovoril otroke in jih obdaroval. Starši o vsem se pogovorite z gospo Jelko Rek. Ognjišče za mesec december je na voljo naročnikom.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

         Milan žpk