Oznanila 25. 10. 2020 – 1. 11. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Do preklica opravljam svete maše ob delavnikih in ob nedeljah brez udeležbe ljudi. V duhu sem povezan z vsemi živimi in rajnimi za katere molim. Tako bo tudi za praznik Vseh svetnikov. V dopoldanskem času bom blagoslovil vse grobove vaših rajnih, nato se bom odpravil na Kozjak in tudi gor blagoslovil vse  grobove, nato bom opravil molitve za rajne v cerkvi. Župljani se pa tudi razvrstite tako, da ne boste v stiku z ostalimi udeleženci in seveda bodite z maskami na pokopališču. Cerkev je vsak dan odprta do večernih ur in lahko pridete molit, si vzamete Oznanila in kaj darujete za potrebe cerkve, sedaj smo spet brez vsakega dohodka. Hvala Bogu, da smo skromni in varčni. Ognjišče za november čaka na naročnike. Poskusil vam ga bom dostaviti na dom. Na voljo imam tudi družinsko pratiko za leto 2021. Upam, da se bodo v bližnji prihodnosti razmere toliko uredile, da vas bom v božičnem času lahko obiskal na domu in vam prinesel Marijanski koledar za prihodnje leto.

Ostanimo zdravi in med seboj bovezani. 

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Zaradi vse večjega širjenja Koronavirusa smo zopet tam kot smo se znašli spomladi. Upajmo, da ukrepi ne bodo predolgo trajali. Vse svete maše z ljudstvom so do nadaljnega ukinjene, tudi delitev svetih zakramentov. Pogrebi se bodo vršili samo pri vežici ob navzočnosti najožjih družinskih članov do 10 oseb. Na PRAZNIK VSEH SVETNIKOV bo blagoslov grobov potekal brez navzočnosti svojcev in sorodnikov. Vse skupne molitve na ta dan odpadejo. Priporočam vam molitev, da virus čimprej izgine in da ostanemo zdravi in med seboj povezani. Na Dobrni bom vsak dan maševal za rajne obeh župnij in bom v duhu povezan z rajnimi in z  vami. Vse svete maše, ki bi jih moral opraviti tukaj pri Sv Joštu so prestavljene v prihodnost. Ognjišče za november čaka na naročnike. Ne vem, kako vam ga naj dostavim, ker nimam naslovov od naročnikov. Na voljo so tudi družinske pratike za leto 2021 in tudi Marijanski koledarji za naslednje leto.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk