Oznanila 25. 10. 2015 – 1. 11. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Začenjamo zadnji teden v oktobru in učenci in učenke imajo prvonovemberske počitnice. V soboto praznujemo Dan reformacije. Naši bratje protestanti praznujejo. V nedeljo je letos praznik Vseh Svetnikov ali Dan spomina na mrtve. Razpored sv. maš bo prazničen. Sv. maši bosta ob 7h zjutraj in ob 14h slovesna, nato bo blagoslov grobov in molitve pri pokopališkem križu. Ob 17h bo molitvena ura v žup. cerkvi za naše drage rajne. Ker je tudi prva nedelja, lepo prosim za darovanje k oltarju za lažje poslovanje župnije. Pridno zbiramo denar za novo kritino za stavbo KARITAS. Zbranega imamo že 2200€. V četrtek sklicujem sejo ŽPS in Ključarje po večerni maši v veroučno učilnico, da nadaljujemo delo po programu. Prosim za zanesljivo udeležbo. Družino in Ognjišče prejmete naročniki po sv. maši. Teden preživimo ob misli na naše rajne in zanje več molimo. Danes ob 15h je dekanijsko srečanje cerkvenih pevskih zborov v žup. cerkvi v Vojniku. Sodelujejo tudi naše pevke in pevci pod vodstvom našega organista prof. Jager Simona. Lepo vabljeni.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Začenjamo zadnji teden v oktobru. Šolska mladina ima prvonovemberske počitnice. V soboto praznujejo naši bratje protestanti. V nedeljo je slovesen praznik VSEH SVETNIKOV. Ob 11h bo slovesna sv. maša v župnijski cerkvi, nato procesija na pokopališče, blagoslov grobov in nato molitve pri pokopališkem križu. Ker je tudi prva nedelja, vas vse lepo prosim za prvonedeljsko nabirko za lažje poslovanje župnije. V sredo sklicujem sejo župnijskega pastoralnega sveta, ključarje in gospodarski svet. Sedaj se že nekoliko poznamo, nekaj smo že skupaj postorili. Pogovorili se bomo, kako bomo naprej delali in naredili program dela in sodelovanja do Velike Noči. Prosim, da se srečanja po večerni maši zanesljivo udeležite. Ta teden preživimo ob misli na naše rajne in več zanje molimo.

Milan žpk