Oznanila 24. 8. 2014 – 31. 8. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začenjamo zadnji teden avgusta in s tem se zaključuje čas počitnic in dopustov. Prvega septembra se bodo zopet odprla vrata hramov učenosti in seveda tudi vrata veroučnih učilnic. Učenci in učenke nujno potrebujejo poleg  učnih predmetov tudi vpogled v duhovno področje svojega življenja, kar jim nudi tudi krščanska vzgoja in življenje po božjih zapovedih. Če bi jih starši, vzgojitelji in otroci upoštevali, bi bil rešen marsikateri vzgojni problem. Zato se tudi letos veseliva gospa Herta in jaz, da bova lahko vsaj malo pripomogla pri rasti vaših otrok v zrele osebnosti. Zato prvi razred čimprej vpišite pri gospe Herti, da vemo nabaviti pravočasno učni pripomoček. Tudi tiste otroke, ki jih lani niste vpisali iz različnih razlogov pa bi jh želeli, storite to letos, ker je potem težko otroka pripraviti na prejem prvega sv. obhajila, če še ni nič seznanjen z verskimi stvarmi. Vse razrede razen prvega in drugega razreda bom poučeval jaz, gospo Herto pa lepo prosim, če bo tudi letos sprejela prvi in drugi razred. Tudi šolske oblasti lepo prosim, da bi malo upoštevali tudi naše želje, ko bodo sestavljali šolski urnik. Kako lepo in spodbudno je če sodelujemo in smo vsi zadovoljni. Gospod Jožef Smej se nam iskreno zahvaljuje za gostoljubje, ki ga je bil deležen. Družino si vzemite naročniki.

Želim vam vsem lep preostanek počitnic.

Vaš Milan, žpk