Oznanila 24. 7. 2022 – 31. 7. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam ob delavnikih. Danes blagoslavljamo naša prevozna sredstva in se priporočamo Sv. Krištofu za srečno vožnjo na vseh naših poteh in za srečno vrnitev. Obenem podpremo dobrodelno organizacijo MIVA, ki vzdržuje naše misionarje z prevoznimi sredstvi. V nedeljo obhajamo JOŠTOVO nedeljo na Kozjaku, zato bo na Dobrni druga sveta maša zvečer ob 19h. Sprejmite oznanilo z razumevanjem. Tudi iz Dobrne lepo vabljeni na Kozjak na praznovanje. Poskrbljeno bo tudi za okrepčilo. Načrtujemo še eno romanje v vzhodno Slovenijo: Ptujska Gora, Podlehnik v Halozah, Ptuj, Prihova in povratek domov. Romanje bomo organizirali 20.avgusta. Lepo bo, če bomo napolnili avtobus do zadnjega sedeža, Vabljeni tudi otroci, ki ste lepo sedelovali pri šmarnicah v maju.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Zadnjo nedeljo v juliju obhajamo JOŠTOVO nedeljo – LEPO nedeljo. Vabljeni od blizu in daleč in povabite svoje sorodnike, prijatelje in znance. Odvisno od vremena.Če bo prevroče, ne bomo izpeljali procesije zunaj pač pa bomo v cerkvi zapeli en Ev. In blagoslovili na vse štiri strani neba po sveti maši. Po maši bo sledilo prijetno kulturno druženje in predstavitev nove knjige, ki jo je napisal bivši župnik Tone Krnc z sodelavci. Knjiga je zelo zanimiva, ki podrobno opisuje celi Paški Kozjak iz različnih zornih kotov. V omejenem obsegu bo mogoče knjigo tudi dobiti. Podprite nas pri nabavi kurilnega olja za ogrevanje cerkve pozimi. Za okrepčilo bo tudi poskrbljeno. Združimo prijetno s koristnim.

Milan žpk