Oznanila 24. 6. 2017 – 1. 7. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes ob 11h opravljata sv. mašo tukaj gospoda Mirko in Janez Krašovec. Sam pa mašujem v župniji  Šentjanž na Vinski Gori. Gospodoma iskrena hvala. Jutri je državni praznik Dan državnosti. V Žički Kartuziji bo tudi zaključek Slomškove poti od Ponikve do Kartuzije in iz Nove Cerkve do Kartuzije, nato bo slovesno sveto mašo vodil naš celjski Ordinarij letošnji Zlatomašnik. V naši župniji pa bo slovesna sveta maša za domovino ob 17h. Prišlo bo veliko gostov tudi od drugod. Navzoče bodo tudi zastave in prapori in slavnostni govornik. Zato lepo vabljeni tudi župljani naše župnije. Po slovesnosti v cerkvi bo prijetno druženje na prostoru Hotela Triglav. Na praznik Petra in Pavla bodo posvečeni v duhovnike letošnji slovenski novomašniki. Vseh je štirinajst. Iz celjske škofije je Matic Lesjak. Nekaj novomašnih številk družine je na voljo. Prihodnja nedelja je prva v mesecu juliju, zato vam iskreno priporočim  prvonedeljsko nabirko in se za vsak dar iskreno zahvaljujem.

Želim lep in blagoslovljen teden vsem.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Bratoma g.Mirku in Janezu Krašovec hvala za opravljeno sv. mašo. Jutri na Dan državnosti bo tukaj sveta maša ob 11h in sveti krst. V torek se bomo poslovili od rajne mame Jurko Stanislave. Desetlatja je pela na koru in lepšala bogoslužje v tukajšnji cerkvi. Doživela je smrt svojega sina in sedaj je še sama podlegla smrtonosni bolezni. Ob pogrebu darujte za svete maše in tudi darujte kakšen dar za lažje pokritje stroškov obnove fasade na žup. cerkvi. Letos bomo obhajali JOŠTOVO NEDELJO 22. JULIJA ob 15h popoldne, da bo lahko gospod škof Stanislav Lipovšek med nami. Ob tej priložnosti bomo izročili vsem botram in botrom in vsem zaslužnim, da smo uspeli opraviti tako veliki projekt spominske fotografije obnovljene notranjosti in zunanjost žup. cerkve. Bo pa poskrbljeno tudi za prijetno druženje in pogostitev. Prihodnji teden bomo imeli delovni sestanek, da se o vsem pogovorimo in stvari uskladimo.

Želim vam vse lepo.

Milan žpk