Oznanila 24. 5. 2021 – 30. 5. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Danes obhajamo tretji največji praznik krščanske vere – BINKOŠTI. Lepo smo se na ta praznik pripravljali z devet dnevnico. Tudi naša cerkev je bila podobna dvorani zadnje večerje in smo molili in prosili za darove Sv. Duha nam in našim birmancem in prvoobhajancem. Ta teden se še posebej pripravljamo na praznik prvega svetega obhajila. V četrtek boste starši lepo očistili cerkev od znotraj in tudi okolico zunaj cerkve in župnišča. V petek pa bomo očistili tudi svoja srca z iskreno spovedjo. S spovedjo bomo začeli 17.45h do večerne svete maše ob 19h. Gospod Srečko bo na voljo staršem v spovednici, sam pa bom otroke spovedal v veroučni učilnici. V petek prinesite krstne sveče, da jih namestimo na skupen svečnik ob velikonočni sveči in si jih označite. Sveta maša v nedeljo je namenjena samo staršem, prvoobhajancem in najožjim sorodnikom. Ostali župljani se v nedeljo poslužite ostalih svetih maš, ki so na voljo. Začnemo se zbirati ob 8.45h, da boste večino fotografij opravili pred sveto mašo. Uraden fotograf je g.Klemen Langus iz Šentjurja kot vsako leto. Sveto mašo bomo spremljali z lepim ljudskim petjem. Danes po večerni sveti maši bomo v cerkvi molili rožni venec za pokojno Farkaš Majdo; vsi ste jo dobro poznali in veliko dobrega je storila za župnijo in tudi zame.

Vzemite si čas in ostanite pri molitvi.

Vaš Milan žpk.