Oznanila 24. 5. 2020 – 31. 5. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo  vabljeni k svetim mašam. Zaenkrat si še moramo razkuževati roke in nositi maske. Lepo prosim, da do preklica to navodilo resno upoštevamo. Otroci do 12 let so tega oproščeni. Skupaj s starši smo se odločili, da izpeljemo prvo sveto obhajilo v nedeljo 7. junija ob 11.uri. Sveta maša bo samo za družine z prvoobhajanci. Ostali boste imeli možnost udeležbe pri sveti ob 7h zjutraj in zvečer ob 19h. Slovesnost bo potekala ob ljudskem petju. Da bodo otroci lepo pripravljeni na srečanje z Jezusom, bomo to sredo in petek pri večerni maši imeli kratko katehezo za  prvoobhajance in starše. Prosim, da se srečanja zanesljivo udeležite. Ta teden obhajamo devetdnevnico v čast Svetemu Duhu. Vabim birmanke in birmance k sveti maši. Mogoče se bo tudi za njih našla možnost, da bodo prejeli Svetega duha v bljižnji prihodnosti. Kdaj točno še nevem. Lahko pa smo pripravljeni. Delo na strehi zvonika teče po načrtu, le včeraj jih je vreme presenetilo. Ne morejo delati, če jim kaplja za vrat. Zlati in srebrni botri se lepo odzivate, vendar nam še manjka 3000€ do celotnega pokritja stroškov. Zato trkam na dobroto src še ostalih dobrotnikov iz župnije, da priskočijo na pomoč. Čiščenje in zlatenje krogle in krpanje od strelnih ran in okrasnih krogel na štirih vogalih zvonika zahteva svoj čas in tudi denar. S skupnimi močmi bomo zmogli.

Želim vam budno pričakovanje Svetega Duha.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni. Zaenkrat si še moramo razkuževati roke in nositi maske. Lepo prosim, da do preklica upoštevamo to navodilo. V tem tednu se radi priporočajmo Sv. Duhu, saj obhajamo v nedeljo Binkošti, spomin na veliki dogodek, ki je Apostole spremenil iz plahih in boječih v pogumne oznanjevalca Jezusovega veselega oznanila. Za pogum, vztrajnost in odločnost prosimo tudi mi.

Milan žpk