Oznanila 24. 5. 2015 – 31. 5. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Obhajamo tretji največji praznik krščanstva. Prihod Sv. Duha. Priporočimo se mu, naj nas razsvetljuje in uči, da bi mogli prav misliti, prav govoriti in se vedno za dobro odločati. Tudi molimo za naše birmance in birmanke, ki bodo prihodnjo nedeljo z tem darom potrjeni. Do petka obhajamo devetdnevnico. Jutri se boste birmanci, starši in botri srečali z našim celjskim Ordinarijem in prisluhnili spodbudnim besedam. Prosim, da smo vsi zbrani ob 18.30h v župnijski cerkvi. Po srečanju bo sveta maša nato pa še srečanje z člani ŽPS, in ključarji v novi veroučni učilnici. V petek ob 18h bo gospod Srečko še na voljo za sv. spoved staršev, botrov in ostalih, ki boste želeli opraviti sv. spoved. Starši boste dali okrasiti župnijsko cerkev in prosim, če boste dali tudi napis zunaj pred cerkvijo: PRIDI SVETI DUH. V nedeljo se zberemo pred cerkvijo ob 9.30h. Uradna fotografa bosta zopet g. Langus iz Šentjurja in g. Čulk iz Radeč. Prosim, naj se ne vsiljujejo ostali fotografi. Lahko boste že pred sv. mašo naredili kakšen posnetek, ostale pa po sv. maši. Pri sv. maši bo predstavnik župnije pozdravil g. škofa pa birmanec in domači župnik. Po maši se bo eden od staršev zahvalil g. škofu za podarjeni dar Sv. Duha. Tudi šolska mladina bo ta teden opravila sv. spoved. Prvi teden v juniju bomo zaključili z veroukom za to šolsko leto in napisali spričevala. Prosim zamudnike, da jih še vrnejo.

Želim vam vsem veselo pričakovanje srečanja z Sv. Duhom.

Vaš Milan žpk.

Pridi Sv. Duh, napolni srca svojih vernih in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni. Pošlji svojega Duha in prerojeni bomo in prenovil boš obličje zemlje.