Oznanila 24. 3. 2019 – 31. 3. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam in k molitvi Križevega pota ob petkih in nedeljah. Jutri je praznik Gospodovo Oznanjenje Mariji. Lepo vabljeni k sv. mašam. V nedeljo prehajamo na poletni čas. Kazalce na uri premaknemo za eno uro naprej. Vse to bo trajalo do zadnje nedelje v oktobru. Letos na TIHO NEDELJO, to je  7. apria bomo imeli sveti križev pot v naravi, če bo le lepo vreme. Ob 16h bomo začeli v župnijski cerkvi in potem bomo nadaljevali proti podružni cerkvi  k Sv. Miklavžu in tam zaključili. Po tej  slovesnosti v cerkvi pa bomo imeli kratko druženje z skromno pogostitvijo. Pravočasno obveščam, da si boste čas rezervirali in se nam pridružili. Podoživljajmo to pot, ki jo je Jezus prehodil od dvorane Zadnje večerje pa vse do križanja na kalvariji in z položitvijo v grob. Vabim mlajše in starejše, da se nam pridružijo pa tudi družine z otroki. Bo ena lepa duhovna popestritev. Dela na župnijski cerkvi tečejo po programu. Ta teden bomo obnovili polovico strehe; severno senčno stran. Vsaj polovica opeke je poškodovana, zato bomo vso zamenjali z novo. Južna stran je zdrava. Če bo vreme ugodno, bodo dela zalkjučena do  Velike Noči, sicer se bo čas obnove podaljšal. Reden verouk je za vse skupine.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Jutri je praznik Gospodovo Oznanjenje Mariji. Lepo vabljeni k sveti maši. V nedeljo prehajamo na poletni čas. Kazalce na uri premaknemo za eno uro naprej. Tako bo potem do zadnje nedelje v oktobru, razen če se ne bodo drugače zmenili na evropski ravni.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk