Oznanila 24. 3. 2013 – 31. 3. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Stopamo v Veliki teden, ko bomo še bolj intenzivno podoživljali Jezusovo velikonočno skrivnost. Pred našimi očmi se bo odvijal spomin zadnje večerje, posvečenje apostolov v duhovnike in goreča prošnja za edinost vseh verujočih. Vse to bomo podoživljali na veliki četrtek. Na veliki petek bomo Jezusa spremljali na njegovem križevem potu Kalvarijo, kjer bo umrl za nas. Pred obredi bomo molili Križev pot. Na veliko soboto se spominjamo Jezusovega počitka v grobu in se pripravljamo na velikonočno Vigilijo, ki je že uvod v Jezusovo zmago nad smrtjo. Zjutraj ob 7.30h bo blagoslov ognja, zato prinesite gobe za blagoslov doma. Čez dan se bodo vršili blagoslovi velikonočnih jedil in sicer po tem razporedu. Ob 9h in 10h v župnijski cerkvi. Ob 11h na razpotju ob križu na Klanc, ob 12h pri novi Kristanovi kapelici, ob 13h pri Flisovem križu v Zavrhu, ob 14h v cerkvi sv. Miklavža, ob 15h in 16h pa še v župnijski cerkvi. Letos začenjamo poskusno z blagoslovi na terenu, morda bomo prihodnje leto še vključili kakšen križ ali kapelico za blagoslov in kakšen blagoslov manj v župnijski cerkvi. Ob blagoslovih darujte kaj malega za vzdrževanje božjega groba v Sveti deželi. V soboto ob 19h začnemo z slavjem luči, poslušanjem božje besede, krstnimi obljubami in z slovesno sveto mašo. Na veliko noč bo vstajenjska procesija ob 6.30h. Druga sveta maša pa ob 11h. Lepo prosim za velikonočno nabirko za kritje stroškov v zvezi z dvorano, ki je že skoraj dokončana. Lepo prosim za lepo sodelovanje, da bo vse potekalo v duhovni ubranosti. V torek generalno čistimo cerkev. Iz vsakega zaselka naj pride vsaj eden in se dogovorite med seboj. Jutri in v torek obiskujem bolne in ostarele. Verouka NI ta teden. V nedeljo je že poletni čas. Ne pozabite si naravnati kazalcev na uri. Danes je priložnost za sveto spoved. V petek je strogi post.

Vse lepo želim.

Milan župnik