Oznanila 24. 2. 2013 – 3. 3. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k svetim mašam in ob petkih in nedeljah k pobožnosti sv. križevega pota. Tudi tovrstna pobožnost nam pomaga utrjevati našo vero in naš odnos do Boga. Ta teden pa še prav posebno vabljeni v torek k sveti maši za papeža Benedikta XVI. Kakor vemo in smo seznanjeni z njegovim odstopom z sedeža Sv. Petra zaradi starostne oslabelosti in nakopičenih problemov v Cerkvi, ki jih ni več kos reševati. Zato se bomo zahvalili Bogu za njegovo služenje Bogu, prosili za njegovo zdravje in obenem naj bo naša iskrena prošnja tudi za čimprejšnjo izvolitev novega Petrovega naslednika. Res vas vabim k zahvalni sv. maši v čimvečjem številu. V torek po sveti maši pa bo sestanek članov ŽPS, Ključarjev, članov Karitas v veroučni učilnici, da bomo nadaljevali delo po programu. Zato prosim za zanesljivo udeležbo. Lepo prosim otroke prvoobhajance in birmance, ki niso bili krščeni v župniji Dobrna, da mi dostavijo krstni list. Nujno ga potrebujem za prvo sveto obhajilo in za sv. birmo. Tudi reden verouk je za vse skupine. Družina in Ognjišče čakata na naročnike. V nedeljo se lepo priporočim za prvonedeljsko nabirko. Topel pod v večnamenski dvorani je položen. Dvorano moramo lepo očistiti, nato bomo nadaljevali z nameščanjem odra. Čakamo tudi na 140 stolov. Trkam na dobroto vaših src spoštovani župljani, da mi pomagate izpeljati ta veliki projekt. Tako lepa dvorana bo ponos za župnijo in celo Občino. V prihodnosti se bo lahko marsikaj lepega in koristnega odvijalo v tej dvorani. Iskrena hvala tudi vsem, ki mi tako pridno pomagate odstranjevati sneg.

Želim vam lepo nedeljo in blagoslovljen teden, ki je pred nami.

Vaš Milan, župnik