Oznanila 24. 11. 2019 – 1. 12. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. V tem tednu zaključujemo cerkveno leto in v tem tednu tudi obhajamo TEDEN  KARITAS. V sredo bo v Hali Golovec dobrodelni koncert in zbiranje pomoči za ljudi v stiski. Po lastnih močeh podprimo to akcijo. Nikoli ne vemo, kdaj bomo mi tisti, ki nam bo namenjena ta pomoč. Bodimo solidarni. V četrtek bomo v veroučni učilnici izdelovali adventno okrasje, ki nas bo spremljalo ves Adventni čas. Vabim mlade in starejče k izdelovanju teh okraskov. V nedeljo bo možno kupiti po simbolični ceni te vence in drugo okrasje in s tem bomo podprli tudi Karitas v Dobrni, da bo lažje pomagala. V nedeljo ob 12h bomo tudi slovesno blagoslovili Adventni venec, delo FANTOV IZ ZAVRHA  na TRGU pod cerkvijo. Spremljal nas bo ves adventni čas. Pri obeh sv. mašah bo priložnost za sveto spoved. Tudi šolska mladina ta teden opravi sveto spoved. V nedeljo vam iskreno priporočim nedeljsko nabirko. Nekaj darov bomo namenili škofijski Karitas Celje, nekaj Žup. Karitas in nekaj ostane župniji. V podružni cerkvi Sv. Milkavža je že tudi nekaj narejenega kor in pod korom. Sporočam, da je umrl g. Lampret Karl. Radi molimo za naše rajne. Pogreb z sveto mašo bo v torek ob 15h in po maši pogreb. Iskrena hvala za darovane svete maše.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k svetim mašam ob nedeljah in tudi to soboto. Ta teden zaključujemo cerkveno leto in z prihodnjo nedeljo začenjamo novo Liturgično leto A. Ta teden je teden  KARITAS. V sredo bo dobrodelni koncert v Hali Golovec za družine v stiski. Za prihodnjo nedeljo naredimo adventni venec za cerkev in prinesite tudi venčke in ostalo okrasje k blagoslovu. Ker vsako leto vse na novo ozeleni, zato vsako leto prinesimo sveže venčke, ne kakšne izpred nekaj let, ki jih imamo shranjene in zaprašene. V nedeljo bo priložnost tudi za sveto spoved. V nedeljo tudi kaj darujte za družine v stiski. Ne vemo, kdaj bomo mi tisti, ki nam bo pomoč potrebna. Bodimo solidarni. Ognjišče za mesec december je na voljo. Naročnina za leto 2020 je enaka letošnji, to je 33.60€. Ostanite zvesti naročniki za naprej. Ne pozabite na Miklavževanje 7.decembra ob 15h