Oznanila 24. 12. 2017 – 31. 12. 2017 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Na adventnem vencu smo prižgali še zadnjo svečo, ki bo gorela samo danes, saj že obhajamo nocoj SVETI VEČER. Na Kozjaku bo svetonočna sv. maša ob 21h, v naši župnijski cerkvi pa ob polnoči. Lepo vabljeni od blizu in daleč, da počastimo Jezusovo rojstvo. Na sam božični dan bosta sveti maši dopoldne ob 10h, ko bo prepeval možki zbor in po sveti maši bo zapel še nekaj pesmi. Lepo vabljeni. Ob 16h bo sledila družinska sv. maša za družine, šolsko mladino in male otroke. Sledil bo blagoslov otrok in staršev. K somaševanju se mi bo pridružil gospod Jožko Pirc in koperske škofije. Nahaja se v zdravilišču na rehabilitaciji. Tudi on bo kaj spodbudnega povedal. Iskreno vabljeni. Lepo vam tudi priporočam praznično nabirko pri polnočni sv. maši in na praznični dan. Iskrena hvala. Na Štefanovo bo sv. maša tudi pri Sv. Miklavžu. Ob 15h pa bo v Slomškovi dvorani imel gospod prof. Drago Ocvirk zanimivo predavanje, tako kot on to zna. Lepo vabljeni. Sledil bo tudi kulturni program. V sredo praznujemo Vinogradniki. Zato bo tudi sveta maša ob 16h in nato lepo druženje v Slomškovi dvorani. V sredo začnem z družinskim blagoslovom. Kakor vsako leto bom začel v Loki in nadaljeval proti Lokovini in nato proti Pristovi. Obenem bom blagoslovil tudi nekaj družin v Klancu, ki so takorekoč ob poti.

Veselim se zopetnega srečanja z vami.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Na adventnem vencu smo prižgali zadnjo svečko, ki bo gorela samo danes, saj že obhajamo danes zvečer takoimenovani SVETI VEČER ali čas bedenja za srečanje z NOVOROJENIM. Zaradi okoliščin imamo tukaj zvečer ob 21h svetonočno sv. mašo v čast božjemu rojstvu. Vabljeni od blizu in daleč in lepo sodelujmo brez pokanja petard. Ob enem vas iskreno naprošam za praznično nabirko, ki bo namenjena za obnovo fasade na župnijski cerkvi. Bodite velikodušni in se izkažite. Po maši ste lepo vabljeni na prijetno druženje pri cerkvi ob čaju, kuhanem vinu in obloženimi kruhki. Nekaj dobrot je ostalo še od obiska gospoda Krnca. Na praznični dan bo sv. maša ob 14h družinska sv. maša in blagoslov otrok. Družine z otroki in ostali župljani lepo vabljeni. Tudi na praznik Sv. Štefana bo sv. maša ob 9h in blagoslov vode in soli. Prinesite posodice za vodo. Prihodnja nedelja je posvečena sveti nazareški družini in je tudi staro leto. Z zahvalno pesmijo se bomo Bogu zahvalili za vse prejete dobrote preživelega leta. Lepo vabljeni.

Želim vam vsem lepo praznovanje božične skrivnosti.

Milan žpk