Oznanila 24. 11. 2013 – 1. 12. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Uspelo nam je ozvočiti župnijsko cerkev na novo. Če bo potrebno, bomo še dodali kakšen zvočnik. Vsi z slušnimi aparati pridite sedeti na vašo desno stran. Upam, da imate slušne aparate, ki se sami nastavijo. Novejši imajo to že vgrajeno, starejše si je potrebno preklopiti. Plačal sem 1000€ avansa, do Velike noči moramo ostali dolg poravnati. Povejte mi iskreno ali slišite bolje in dajte predlog, če bo potrebno še kaj dopolniti. Pred nami je teden Karitas, ki nas skuša nagovoriti, da dejavno pričujemo za temeljno vrednoto naše vere-ljubezen do bližnjega. Zato ste vabljeni na Klic dobrote v halo Golovec. Na solidarnost z ljudmi v stiski opominja voziček z darovanimi živili v Merkator centru v Dobrni in vse dni v letu pa za skromen dar prosi nabiralnik Župnijske karitas v žup. cerkvi. V četrtek bomo izdelovali adventne venčke, ki bodo na prvo adventno nedeljo že na voljo. Lepo vabljeni k nakupu le teh in stem boste prispevali za lažje delovanje Župnijske karitas, saj ja prosilcev čedalje več. V nedeljo začenjamo Sveti adventni čas in liturgično leto <A>. V tem letu nas bo ob nedeljah in praznikih nagovarjal Evangelist Matej. Zato v petek po večerni sv. maši lepo vabim vse bralce božje besede na kratko srečanje, da se pobližje seznanimo z piscem prvega Evangelija in z njegovo vsebino. S tem bomo tudi lažje posredovali božjo besedo zbranim pri sv. maši. Vzemite si čas in radi pridite. V nedeljo po deseti sveti maši bo sledil slovesen blagoslov adventnega venca na trgu pod cerkvijo, kajti fantje in možje iz Zavrha so se tudi letos potrudili in z veliko ljubeznijo naredili to čudovito znamenje življenja. V svojem imenu in v imenu župnije se vsem sodelujočim iskreno zahvaljujem za lepo pričevanje. V nedeljo vas spoštovani farani iskreno prosim za prvonedeljsko nabirko. Ta teden so veroučna srečanja za vse skupine, tudi devetošolci v pon. in torek. V nedeljo bo priložnost tudi za adventno sv. spoved. Prijavljajte otroke za srečanje z Miklavžem. Prispevek je 7€.

Lep in blagoslovljen teden vam želim.

Milan vaš žpk.