Oznanila 24. 10. 2021 – 31. 10. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. V torek se bomo poslovili od župljanke Ružič Martine. Ker je mož pokopan v Celju, se mu bo v torek še ona pridružila. Sveto mašo bomo opravili v četrtek ob 18h. Šolska mladina začenja z tedenskimi počitnicami. Smo pred praznikom Vseh svetnikov in Spominu na vse rajne. Karitas vam ponuja posebne sveče in ob prevzemu darujete kaj za Karitas. Ne pretiravajmo s svečami in cvetjem pa v ta namen darujmo malo za potrebe župnije za ogrevanje naših prostorov, da bomo na toplem. Lani nam je Covit preprečil udeležbo pri sveti maši in otrokom pri verouku, zato ni bilo pretirane potrebe po ogrevanju. Upam, da se nam tudi letos ne bo to zgodilo. V župnijski cerkvi visi plakat z napisom SINODA 2021-2023. Spodaj pa piše: OBČESTVO- SODELOVANJE- POSLANSTVO. V teh dveh letih bo veliko govorjenja o tem. Sinoda hoče spodbuditi nas verne pa tudi tiste, ki se ne čutije verne k iskrenemu premisleku ali je vredno verovati in zaupati KRISTUSU in posledično CERKVI in ponovno najti svoje mesto v njej. Lajki boste morali prevzemati  pomembno mesto v Cerkvi, da se bo vaš glas slišal. Verjetno vas v Cerkvi marsikaj moti in tudi na nas duhovnikih, sedaj boste imeli priložnost spregovoriti. Sinoda bo potekala od spodaj navzgor. Molili bomo tudi posebno molitev v ta namen. Več bom napisal v prihodnjih Oznanilih.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Danes se bomo poslovili od rajne Ramšak Marije-Bonovšekove mame. Zahvalili se bomo za dobro ženo, mamo, babico in prababico in za dolgoletno pevko na koru, ki je s svojim petjem lepšala bogoslužje in dajala Bogu čast. Naj sedaj pri Bogu poje in uživa večno življenje. Pri pogrebni maši darujte kakšen dar za kurilno olje, da bomo lažje ogrevali  te prostore. Sveto mašo in pogreb bo vodil sorodnik Robert Emeršič župnik v Račah in v Framu. Se mu iskreno zahvaljujem. Na voljo imam Marijanski koledar in družinsko pratiko za 2022. Lepo priporočam.

Milan žpk