Oznanila 23. 7. 2017 – 30. 7. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. Danes vam bom pri obeh sv. mašah blagoslovil vaše avtomobile in bomo molili za srečno vožnjo brez nezgod. Od nedeljske nabirke bomo nekaj darovali za naše misijonarje, da si bodo lažje kupili kakšno prevozno sredstvo, da bodo lažje prihajali k ljudem, ki jim oznanjajo veselo sporočilo. V nedeljo vas pa iskreno vabim na Kozjak, ko bomo praznovali Joštovo nedeljo. Slovesnost bo vodil ob 16h celjski škof dr. Stanislav Lipovšek z duhovniki. Blagoslovil bo obnovitvena dela v notranjosti župnijske cerkve. Nato se bomo po maši veselii v dvorani osnovne šole in škof bo razdelil zahvale in priznanje zaslužnim, ki so pomagali, da nam je uspelo narediti tako veliki projekt. Zato vzemite si čas in se nam pridružite, ne bo vam žal. V nedeljo bo zato druga sv. maša tukaj na Dobrni ob 10h. Družina čaka na naročnike.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Klopi bodo do torka vse nameščene. Mogoče mi jih bo uspelo do nedelje še tapecirati, če ne pa takoj naslednji teden. V četrtek bo sveta maša že v župnijski cerkvi. In potem tudi v soboto. Veselimo se v nedeljo srečanja s škofom, župani, duhovniki, vsemi izvajalci del, vsemi dobrotniki in vsem božjim ljudstvom, ki bodo prišli od blizu in daleč. Blagoslov bo takoj na začetku svete maše, na koncu pa blagoslov z najsvetejšim. Po slovesnosti v cerkvi se bomo preselili v dvorano osnovne šole, kjer se bomo ob dobrotah veselili, prisluhnili lepemu petju in razdelili priznanja in zahvale najzaslužnejšim. Delili bomo tudi razglednice z obnovljeno notranjostjo. Razgrnil bom tudi načrt za delo prihodnje leto, namreč obnova fasade na župnijski cerkvi. Tako bomo cerkev rešili pred propadanjem, ker je fasada že vidno načeta. Zato priznanja in zahvale so obenem  nova iskrena prošnja tem dobrotnikom in tudi drugim, da mi priskočijo na pomoč, da bo cerkev obnovljena in sčasoma tudi župnišče. Moramo nadoknaditi zamujeno. Nakup praznih gozdov nam nič ne koristi, ko pa  stavbe pred našimi propadajo. Včeraj zvečer smo vse dorekli z odgovornimi, da bo v nedeljo vse potekalo tako, da bomo vsi zadovoljni in Bog počeščen.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk