Oznanila 23. 4. 2023 – 30. 4. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Z veseljem vas vabim k večernim svetim mašam. Tudi gosti iz zdravilišča se nam radi pridružijo, za kar smo zelo veseli. Zaključujemo mesec april in učenci nastopajo prvomajske počitnice. Jutri in torek pa je še reden verouk. V petek bomo odstranili snope od cvetne nedelje in po večerni maši se bomo malo poveselili. Zato tudi vabljeni k večerni sveti maši. V nedeljo bomo še prav posebno molili za nove duhovniške in redovniške poklice, saj je nedelja Dobrega Pastirja in čedalje manj duhovnikov nas je. Strokovnjak za orgle se mi je oglasil. Orgle si je do dobra ogledal in že nekaj vidnih napak že odstranil, tako da že sedaj zvenijo enkratno. Bo pa na njih veliko dela. Upam, da bo začel že ta teden in mi bo poslal uradno ponudbo s predračunom. Pregledal je tudi orgle pri Sv. Miklavžu in kot strokovnjak dviga roke pa še nekdo je pred leti odtujil en celoten register in izmaknil več kot 20 piščali. Obnova orgel bi stala več kot so vredne nove; to pa je več kot 150.000€. Zaenkrat se tega dela ne bomo podstopili. Toliko v vednost.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z veseljem prihajajte k oznanjenim svetim mašam. Ta teden se jih je kar nekaj nabralo. Že v soboto smo imeli  pogreb in tudi jutri ob 15h se bomo poslovili od našega župljana Javornik Ivana. Tudi z zlatoporočencema se bomo v soboto veselili, še prej pa imam poroko tudi na Dobrni. V nedeljo bomo molili tudi za nove duhovniške in redovniške poklice, saj je nedelja Dobrega Pastirja in čedalje manj duhovnikov nas je. Škoda bo, ker bodo takšne majhne župnije v prihodnosti postavljene na stranski tir. Malo razmišljajmo o tem.

Milan žpk