Oznanila 23. 2. 2020 – 1. 3. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k svetim mašam ob delavnikih. Ta teden ima šolska mladina zimske počitnice, zato ni verouka. Zaključili smo v cerkvenem smislu navaden čas med letom in v SREDO začenjamo novi MOČNI ČAS – POSTNI ČAS  in pripravo na VELIKONOČNE PRAZNIKE. Pri sveti maši bomo slovesno blagoslovili pepel in si ga bomo potrosili na glavo, kot znamenje naše minljivosti in zapisanosti smrti in zaslišali bomo besede SPREOBRNI SE IN VERUJ EVANGELIJU. Postni čas nas vse spodbuja k majhnim duhovnim vajam več moliti, se premagovati v naših šibkih točkah in delati dobra dela. Pri tem nam bo pomagala tudi pobožnost križevega pota ob sredah in petkih pred večerno sveto mašo in tudi ob nedeljah zjutraj ob 6.30h. Ta vabila so napisana z željo, da bi Veliko Noč praznovali v zavesti, da nas je Jezus res odrešil in smo vsi povabljeni z Njim v slavo vstajenja in večnega življenja. To zavest moramo vedno znova v sebi prebujati. Na polici pa si vzemite tudi spodbude Slovenske Karitas, da bi bil ta čas za vse nas spodbuden in koristen. Na začetku postnega časa bo tudi priložnost za sveto spoved pri obeh svetih mašah. V nedeljo 8. marca pa nas bo zopet razveselila dramska skupina iz Šmartna v Rožni Dolini, ko nam bo predstavila prijetno družinsko komedijo “Ko pride kriza v zakonu, kako naprej?.” Predstava bo ob treh popoldne. Več prihodnjo nedeljo. Danes pa je Valentinov koncert v šoli.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k sveti maši. Zaključili smo v cerkvenem smislu navaden čas med letom in v SREDO začenjamo novi MOČNI ČAS – POSTNI ČAS in  pripravo na VELIKONOČNE PRAZNIKE. V sredo bomo pri sv. maši slovesno blagoslovili pepel in si ga bomo potrosili na glavo, kot znamenje naše minljivosti in zapisanosti smrti in zaslišali bomo besede SPREOBRNI SE IN VERUJ EVANGELIJU. Postni čas nas vse spodbuja k majhnim duhovnim vajam, to pa je več moliti, se premagovati v naših šibkih točkah in delati dobra dela. Ta vabila so napisana z željo, da bi Veliko Noč praznovali v zavesti, da nas je Jezus res odrešil in smo vsi povabljeni z Njim v slavo vstajenja in večnega življenja. To zavest moramo vedno znova v sebi prebujati. Tukaj na mizi si tudi vzemite spodbude Slovenske Karitas, da bi bil ta čas za nas  spodbuden in koristen. Na začetku postnega  časa bo tudi priložnost za sveto spoved. V soboto po večerni sveti maši je sestanek ŽPS, Ključarjev in Gospodarskega sveta. Prejšnjo soboto sem bil nujno zadržan zaradi pogreba.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk