Oznanila 23. 2. 2014 – 2. 3. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Odslej bodo svete maše zvečer ob 18h. Radi prihajajte in tudi gostje iz zdravilišča lepo vabljeni. Obe zadnji nedelji pred postnim časom vsako leto poslušamo pastirsko pismo slovenskih škofov. Zato jim radi prisluhnimo. V tem tednu ima šolska mladina počitnice – tudi veroučne. Prihodnja nedelja je že prva v mesecu marcu. Iskreno  naprošam za prvonedeljsko nabirko. Vsako nedeljo se tako lepo odzivate in pomagate kriti stroške tekočega poslovanja župnije. Spoštovani župljani in gostje od drugod iskreno se vam zahvaljujem in sem vam hvaležen za to skrb, ki jo čutite do župnije in do svojega župnika. Kakor vsi v župniji, tako sem tudi sam prejel izračun  vrednosti nepremičnin, ki so v lasti župnije. Ta znaša malo manj kot 500 tisoč evrov in če bo zakon sprejet bomo morali plačati približno 1.780€ davka. Za davek bi tako odšle nabirke sedmih nedelj. Vse to me nagovarja še k bolj varčnemu razpolaganju z vašim denarjem, ki ga darujete v cerkvi. Zaupajmo v dober razplet te zgodbe. V četrtek in petek ste možje in fantje zavihali rokave in v večjem delu ste očistili župnijski gozd. Res iskrena hvala za to veliko delo. Bilo bi še za en dan dela, da bi še ostalo počistili. Dogovorite se še za en dan v tem tednu, da s tem čiščenjem zaključimo. Nekaj hlodov bo za na žago ostalo bo šlo v drva. Upam, da bomo vsaj nekaj iztržili za ta les. Šolski mladini in vsem v župniji želim lepe počitniške dneve, sam pa se bom posvetil vinski trti, da postorim, kar je potrebno postoriti v tem predpomladanskem času.

Božji blagoslov vsem.

Vaš Milan, žpk