Oznanila 23. 11. 2014 – 30. 11. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V tem tednu zaključujemo cerkveno leto. Prihodnjo nedeljo bomo obhajali že prvo Adventno nedeljo in bomo vstopili v liturgično leto “B”. Pri bogoslužju nas bo nagovarjal evangelist Marko, kakor je on dojel in razumel Jezusovo veselo oznanilo. Za adventni čas bomo naredili adventne venčke in nanje namestili štiri svečke, ki ponazarjajo štiri adventne nedelje. Tudi za letošnji Advent so nam možje in fantje iz Zavrha naredili adventni venec, ki bo polepšal center Dobrne in lučke, ki se bodo na njem prižigale nas bodo spodbujale naj tudi v svojih srcih prižigamo luč in odstranjujemo temo. Manj ko bo teme več bo svetlobe. Zato ne preklinjajmo teme, ampak prižigajmo luč. V četrtek po večerni maši bomo izdelovali adventne venčke tudi v naši veroučni učilnici. Veliko zelenja prinesite s seboj, veliko pripomočkov pa boste dobili v učilnici, da boste venček lažje izdelali. Vabljena tudi šolska mladina. Reden verouk je za vse skupine, le prvi razred jutri nima verouka. Namesto v torek ima župnijski pastoralni svet delovno srečanje v sredo po večerni sv. maši. Prosim udeležite se srečanja vsi člani in članice. Hotel Triglav je odprt. Ob odprtju so nam podarili rože. Družini Pirh se iskreno zahvaljujem. Na prvo adventno nedeljo bomo ob 11h slovesno blagoslovili adventni venec na trgu pod cerkvijo. Lepo vabljeni. Družino in Ognjišče si vzemite naročniki. Lahko dobite družinsko pratiko in marijanski koledar za leto2015.

Želim vam lep zadnji teden cerkvenega leta.

Vaš Milan, žpk