Oznanila 22. 5. 2016 – 29. 5. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Prosim starše in botre, da se skupaj z birmanci vsak večer udeležujejo svete maše in skupaj z njimi opravljajo devetdnevnico v čast Sv. Duhu. V četrtek je zapovedan praznik Sveto Rešnje Telo in kri. Po večerni sv. maši bo sledil peti Evangeliji molitve in blagoslov z Najsvetejšim. Prvo obhajanci, birmanci, ostali veroukarji in starši ter ostali bratje in sestre lepo vabljeni k večerni slovesnosti. V petek ob 18h bo sveta spoved za starše in botre letošnjih birmancev. Z velikim zaupanjem pristopite k zakramentu božjega usmiljenja in skupaj z birmanci prejmite sveto obhajilo. V petek zvečer po maši bo v cerkvi kratka vaja za v soboto. V soboto se začnite  zbirati kar ob 14h, da boste večino posnetkov naredili že pred sveto birmo, da bo slovesnosti ne bo trajalo tako dolgo, ker imam že ob 17.30h poročno slovesnost. Uraden fotograf je g. Klemen Langus iz Šentjurja in snemalec pa g. Čulk iz Radeč. Ostali fotografi naj se ne vsiljujejo. Po slovesnosti bomo naredili še nekaj skupnih posnetkov. Zaradi bolezni g. škofa bo birmsko slovesnost vodil generalni vikar celjske škofije gospod Marjan Jezernik. Ob tej priložnosti tudi kaj darujte za potrebe cerkve. Se iskreno zahvaljujem. Cerkev temu primerno dajte starši okrasiti in tudi napis postavite pred cerkvijo – PRIDI VSETI DUH. Napis je v garaži. V veselju in zbranosti pričakujmo to župnijsko slovesnost.

Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V četrtek je zapovedan praznik Sv. Rešnjega Telesa in Krvi. Po maši bomo izpostavili Najsvetejše, zapeli bomo Evangelij, in prejeli blagoslov. Lepo vabljeni v čimvečjem številu. V soboto je birma na Dobrni in tudi poročna slovesnost, zato bo tukaj večerna sv. maša ob 20h. Sprejmite sporočilo z razumevanjem. V nedeljo lepo vabljeni k sv. maši.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk