Oznanila 22. 4. 2017 – 29. 4. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes je nedelja Dobrega Pastirja, ko še prav posebno molimo za nove duhovniške poklice in za stanovitnost vseh, ki že delamo v božjem vinogradu. Ves teden smo se zbirali k sv. maši in po  prebrani božji besedi razmišljali o pomembnosti poklica, ne samo duhovnega, kajti tudi z drugimi poklici lahko Bogu služimo. Duhovniški in redovniški poklic je nekaj posebnega in če tisti, ki se čuti poklicanega na takšno pot življenja, še posebej, če mu je ta poklic pisan na kožo, je lahko najsrečnejši človek na svetu in to osebno srečo lahko deli z drugimi. Če pa v ozadju ni vere, ampak zgolj koristoljubje, je lahko vir nesreče, trpljenja zanj in za tiste, ki so mu zaupani. Ta teden je verouk samo do četrtka, potem začnejo šolarji prvomajske počitnice. Za v petek ali v  soboto, če bo vreme stanovitno naprošam može vinogradnike, če jih lahko nekaj pride, da posadimo na mestu, kjer je rastla šmarnica in izabela 30 sadik rumenega muškata. Potrebno bo zemljo prekopati, postaviti betonske stebre in trto posaditi. Mogoče nam bo uspelo to delo opraviti na moj rojstni dan. Če pa bo slabo vreme pa bomo to delo opravili kakšen dan prej ali pozneje. Prosim g. Romana, če delo malo povezuje. Za jedačo in pijačo bom poskrbel. Na Markovo ste lepo vabljeni k molitvi za zdravo  vreme za dobro letino, za božji blagoslov pri delu in da bi bili obvarovani pozebe in drugih ujm. Zopet nam nekaj grozi. Družina čaka na naročnike.

Lep in blagoslovljen teden vam želim.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Kakor vidite, obnova fasade na župnijski cerkvi lepo poteka. Stene dobivajo novo podobo. Začeli so z obnovo kapnih vencev, to je tik pod streho. Gasilci iz Dobrne so temeljito cerkev oprali in tudi streho. Dve opeki na severni strani cerkve je treba takoj zamenjati, da ne bo zatekalo. Streha, ki je obrnjena proti šoli. S hrano so delavci zelo zadovoljni in so družinam in posameznikom zelo hvaležni. Polkne na zvoniku bodo tudi temeljito obnovljene. Tudi železne gitre na oknih bo potrebno čimprej zaščititi pred rjavenjem. Gospod Drago Pirh je pripravljen prispevati vso mat črno barvo, samo da ve, koliko jo potrebujemo. Prosim, začnite čimprej zračiti cerkev in nastavite mreže na okna. Sedaj ste zbrali že 11000€ za obnovo. Iskrena hvala za velikodušnost in seveda prosim še ostale dobrotnike za sodelovanje.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk