Oznanila 22. 3. 2020 – 29. 3. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k molitvi po družinah, da nevarnost KORONAVIRUSA čimprej mine, da bomo začeli normalno življenje in tudi na cerkvenem področju pastoralno življenje. Ne morete si misliti, kako se počutim, ko moram sam maševati. Mašujem vsak dan ob 7h zjutraj po namenu vas župljanov. Vi pa v tem času molite doma. Ko se  bo začelo število okuženih zmanjševati in ne bo več naraščalo bo verjetno Epidemija tudi preklicana. Bodimo disciplinirani in upoštevajmo navodila odgovornih. Kar se tiče obnovitvenih del na cerkvenem zvoniku, je sedaj vse v mirovanju. V naboljšem primeru bomo lahko začeli šele v maju. Po izračunih pa nam manjka cca 15000€. Če boste vsi župljani in ljudje dobre volje mi pripravljeni pomagati s prostovoljno donacijo in prispevki, potem se bomo podali v obnovo sicer pa ne. Ko se začne obnova, potem dela tečejo in vmes se pokaže še to in ono in vse je treba obnoviti. Vse pa je združeno s stroški. Zato trkam na dobroto vaših src župljanke in župljani in tudi samostojni podjetniki. Vsak, ki bo prostovoljno daroval 100 ali več evrov bo mišljen kot boter in bo napisan na posebni plošči, ki jo bomo namestili na vidnem mestu v cerkvi. Vsak pa ki se bo odločil za botra, se mora osebno oglasiti pri meni, da dobi potrdilo, ob zaključku del pa bo prejel tudi zahvalo in priznanje. Prosim premislite, se doma posvetujte. Takoj po 20. aprilu pa bomo začeli zbirati ta sredstva, ko bomo približno vedeli, kakšno bo stanje glede Epidemije. Kdor pa bi raje nakazal sredstva na transakcijski račun župnije, ga bo dobil pri meni v župnišču. Streho zvonika je nujno potrebno sanirati. Sedaj sem še med vami. Ko ne bo rednega duhovnika, bodo tudi tovrstne obnove odpadle. Zato pogumno in korajžno pojdimo naprej kljub velikim preizkušnjam. VELIKA NOČ JE PRED NAMI.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k molitvi, da ta nevarnost bolezni čimprej mine in da začnemo normalno življenje. V tem času ni mogoče krščevati, v primeru smrti je pogreb v družinskem krogu brez svete maše, poroka se sme izvršiti le ob sodelovanju prič, duhovnik lahko mašuje po namenu župljanov samo zasebno, svojci pa v tistem času molijo doma. Ko bo nevarnost minila, bomo vse nadoknadili. Uradna volitev v ŽPS se preloži za nedoločen čas. Na Kozjaku novo sestavo že imamo, ker smo s temi dejavnostmi pohiteli. Nekateri člani ostanejo iz prejšnje sestave, drugi so poslanstvo sprejeli zavestno in prostovoljno. Vse bom pravočasno objavil. Vse župljane lepo pozdravljam, z željo, da se čimprej srečamo in nadaljujemo z pastoralnim delom v župniji. Milan žpk