Oznanila 22. 2. 2015 – 1. 3. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Izteka se zadnji teden februarja. Prihodnja nedelja je že prva v mesecu marcu, za katerega ljudska modrost  pravi, da je najneugodnejši mesec v letu, ker se z njim zima poslavlja, pomlad pa si le težko utira pot. Začenjamo s prvimi pomladanskimi deli. Prihodnja nedelja pa je za Cerkev na Slovenskem zelo pomembna, saj bomo volili nove člane župnijskih pastoralnih svetov, ožjih sodelavcev duhovnika, ki deluje v župniji. Vsak duhovnik si želi dobrih in ustvarjalnih sodelavcev, ki mu pomagajo voditi župnijo zlasti v pastoralnem smislu. Maševati ne morejo, deliti sv. zakramente tudi ne, je pa veliko pastoralnega dela, ki ga duhovnik ne zmore in so mu v veliko pomoč sodelavci. Do sedaj smo imeli duhovniki dobre sodelavce iz vrst mož in žena, fantov in deklet, ki so nam pomagali in stali ob strani in na njih smo se lahko uprli in zanesli, ko smo sprejemali pomembne odločitve za župnijo. Res je, da so ključarji tisti možje, ki so skupaj z duhovnikom najbolj odgovorni za župnijo zlasti na gospodarskem področju, člani župnijskega sveta pa so bolj odgovorni za pastoralno življenje župnije in zlasti za dobrodelnost-Karitas. V nedeljo lahko potrdite stare člane in njim dodate tudi nove člane, za katere veste, da so verni, da so radi kristjani, so na to ponosni in da bi radi po svojih močeh pomagali župniji pa mogoče do sedaj niso imeli te možnosti. Če tudi vsi ne izpolnjujejo pogojev, ki jih zahteva Cerkev, vsi so dobrodošli. Župnija smo vsi. Vsi smo naši. Ne delimo se na naše in vaše. Tudi kakšen ateist neveren  je dobrodošel. Zato iskreno prosim vzemite volitve zares. Volilnih listov bo dovolj na voljo, tudi veroukarji vam jih bodo prinesli domov. Preberite jih, se v dužini posvetujte in potem napišite samo enega člana, ali možkega, ali žensko, ali fanta ali dekleta iz področja, kjer vi živite. Tako bo zastopana cela župnija. Volilne liste delimo danes, pri verouku šolarjem in v nedeljo pri obeh sv. mašah. Pridite k sv. maši v čimvečjem števili in še drugim boste nesli domov. V nedeljo bo ob 10h prepeval cerkveni pevski zbor iz Šentvida pri Grobelnem. Reden verouk. ŽPS ima sestanek v četrtek po večerni sv. maši. Iskreno prosim za prvonedeljsko nabirko. Ne pozabite na križev pot v petek in nedeljo.

Vaš Milan žpk