Oznanila 22. 12. 2019 – 29. 12. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Počasi zaključujemo devetdnevnico v čast božjemu rojstvu. V torek je SVETI VEČER in ob polnoči sveta maša v čast Božjemu rojstvu. Lepo vabljeni od blizu in daleč, tudi vreme bo ugodno. Lepo prosim, da se vzdržimo pokanja in da ob lepem petju in sodelovanju pri sveti maši podoživljamo prihod Novorojenega deteta v naša srca. Dovolimo mu, da lahko vstopi. Na sam prazničen dan bosta sveti maši ob 10h dopoldne ob sodelovanju možkega zbora in koncert po maši in druga sveta maša ob 15h z ljudskim petjem in sledil bo blagoslov otrok. Pri vseh prazničnih mašah se vam lepo priporočim za darovanje za cerkvene potrebe. Na Štefanovo blagoslavljamo vodo in sol. Sveta maša bo  tudi pri Sv. Miklavžu. Na Janezovo blagoslavljamo vino v čast Sv Janezu in imamo vinogradniki sveto mašo ob 16h in nato druženje v Slomškovi dvorani. Vabljeni k sveti maši. Tudi letos bi rad blagoslovil vaše družine in se srečal z družinskimi člani. Vsaka družina bo prejela Marijanski koledar za 2020 in knjižico z bogato duhovno vsebino. Z blagoslovi začnem 27. decembra v Loki in nadaljujem kakor vsako leto proti Lokovini, Pristovi itd. Saj se boste obveščali med seboj.

Želim vam vsem lepo praznovanje.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k praznovanju praznika Božjega rojstva. Tukaj bomo začeli na Sveti večer v  torek ob 21h z slovesno sveto mašo. Nadaljevali bomo v sredo z sveto mašo ob 10h dopoldne. Tudi na praznik Sv. Štefana bo tukaj sveta maša in sledil bo blagoslov vode in soli. Prinesite stekleničke za vodo. Pri prazničnih sv. mašah vam lepo priporočim darovanje za cerkvene potrebe. Zgodilo se je, da je počila vodovodna cev iz župnišča v mežnarijo. Odteklo je ogromno vode. Obljubili so nam, da vodo bomo morali plačati, ostalih prispevkov pa ne; pa še to bo kar velika vsota. Verjetno je tekla voda vsaj 24 ur. Denarja pa nimamo, ker smo ga porabili za nakup kurilnega olja. Ta mesec je bilo položnic za 80€. Ponovno povdarjam, če bo župnija finančno vzdržna tako dolgo bom prihajal k vam,kajti jaz nisem bankomat, da bi pokrival vaše račune, žal. Ko se pripeljem na Kozjak in nazaj naredim vsaj 26km. Za benzin ne dobim nič povrnjeno, toliko v vednost. Danes lahko dobite betlehemske lučke. Cena je 2€. Na voljo so še družinske pratike in Marijanski koledarji.

Želim vam lepe praznične dneve.

Milan žpk