Oznanila 22. 12. 2013 – 29. 12. 2013 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Betlehemska lučka. Lahko dobite lučke po 2.50€. V torek je Sveti večer in priprava na polnočno sveto mašo. Vabljeni od blizu in daleč. Na sam praznik božjega rojstva bosta sveti maši ob 10h in 15h. Po deseti sveti   maši bo sledil kratek božični koncert našega prosvetnega možkega pevskega zbora. Ob 15h bo družinska sveta maša združena z blagoslovom otrok. Vsi družinski člani lepo vabljeni. Pri vseh sv. mašah iskreno prosim za darove. Na praznik sv. Štefana bomo blagoslovili sol in vodo. Na god sv. Janeza  bomo blagoslovili letošnje vino. Sv. mašo bomo darovali za rajnega vinskega viteza Švent Miha, nato se bomo zbrali v novi veroučni učilnici in bomo poskusili letošnjo kapljico, ubudili bomo spomin na pokojnega Miha in se zadržali v prijetnem druženju. Vsi vinogradniki in povabljeni gostje res lepo vabljeni. V soboto imamo srečanje bralci božje besede. V nedeljo na praznik svete nazareške družine bomo imeli lepo kulturno prireditev ob 15h v novi Slomškovi dvorani v čast in zahvalo našim mamam in očetom. Sodelujejo moje sorodnice Veronika, Katja, Mihela nato Sara in nekaj mladih iz Dobrne. Vstop je prost, zato napolnimo dvorano. Po prireditvi bomo nazdravili staremu in prihajajočemu Novemu letu. Osrednji del župnišča je popolnoma prenovljen. Iskrena hvala g. Pavletu, Klemenu, Tončeku in Franciju za požrtvovalno delo ter gospe Majdi za dobra kosila.

Vsem faranom in ljudem dobre volje želim lepo praznovanje.

Vaš Milan žpk.