Oznanila 22. 11. 2015 – 29. 11. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Ta teden zaključujemo liturgično leto B in s prvo adventno nedeljo začenjamo liturgično leto C, ko bo ob nedeljah in praznikih naš zvesti spremljevalec Evangelist LUKA. Ta teden obhajamo teden KARITAS in v sredo smo lepo vabljeni najprej na Ponikvo k sv. maši, nato v halo Golovec na dobrodelni koncert, ko ob tej priložnosti zbiramo sredstva za naše družine in posameznike, ki so v hudi stiski in jim Slovenska Karitas lahko priskoči na pomoč. V četrtek popoldne pa bomo v veroučni učilnici izdelovali adventne venčke in druge aranžmaje, ki bodo ves Adventni čas krasili naše domove, cerkve in tudi naših rajnih na grobovih se bomo spomnili. Pridite v čim večjem številu in ob pomoči strokovne sodelavke boste naredili čudovite stvari.Adventne venčke in druge okraske boste v nedeljo lahko tudi kupili in stem podprli župnijsko Karitas, ki ima čedalje več prošnikov.Naši Fantje iz Zavrha so zopet naredili veliki adventni venec na trgu pred Občino, ki ga bomo v nedeljo ob 12h slovesno blagoslovili.Po slovesnosti vabljeni na lepo druženje.Pri obeh mašah bomo tudi v cerkvi blagoslovili adventne venčke.Venčke naredimo iz svežega zelenja, ker predstavlja življenje in iz nedelje v nedeljo bomo prižgali eno lučko več, ker adventni čas predstavlja prehod iz teme v Luč.Luč pa je KRISTUS, ki mu gremo naproti v sveto božično noč.G.Srečko bo v nedeljo na voljo za sv. spoved.Šolarji imajo reden verouk.Družina in Ognjišče čakata na naročnike.Prijavljajte otroke za Miklavževanje.Prispevek je l0€.Želim vam lep začetek adventnega časa. Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Ta teden zaključujemo liturgično leto B in prvo adventno nedeljo začenjamo liturgično leto C, ko bo ob nedeljah in praznikih naš zvesti spremljevalec Evangelist LUKA.Ta teden obhajamo teden KARITAS in v sredo smo lepo vabljeni na Slomškovo Ponikvo k sv. maši, nato v halo Golovec na dobrodelni koncert, ko ob tej priložnosti zbiramo sredstva za naše družine in posameznike, ki so v hudi stiski in jim Slovenska KARITAS lahko priskoči na pomoč.Adventni čas krasijo naše domove, župnijsko cerkev in grobove adventni venčki, ki so znamenje življenja, zato je prav, da so narejeni iz svežega zelenja.Na njih bomo prižigali svečke, saj adventni čas predstavlja prehod iz teme v Luč. Luč pa je Kristus, ki mu gremo naproti v sveto božično noč.V nedeljo bomo slovesno blagoslovili adventni venec tukaj v cerkvi in vaše venčke, če jih boste prinesli s seboj k blagoslovu.Prosim vas župljani za prostovoljne prispevke, da čimprej priklopimo novo peč za ogrevanje cerkve in del župnišča.Tudi ob pogrebih in drugih priložnostih radi darujte v ta namen.Obrnili smo se tudi na Občini za pomoč, morda bomo uslišani.Bliža se zima in s tem se bodo poslabšale vozne razmere.Prosim poskrbite, da bodo ceste očiščene, da bom lahko prihajal na Kozjak maševati in da bo tudi okoli cerkve in župnišča počiščeno.Danes praznujemo god sv. Cecilije, ki je zavetnica cerkvene glasbe in glasbe nasploh.Po maši g. organist in pevci in pevke lepo vabljeni na skromno pogostitev.Še naprej z takim veseljem in navdušenjem prepevajte Bogu v čast in nam vsem v spodbudo.Želim vsem lep začetek adventnega časa.Milan žpk